Nowa dostawa juz tu jest! 

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze

Na hulajnodze jeździć każdy może. Bez uprawnień i certyfikatów. Ale by móc jeździć pewnie i bezpiecznie, trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach. Dotyczą one zarówno tych, którzy wybierają wyrafinowaną hulajnogę dla dorosłych na pompowanych kołach Micro Flex Air, jak i dzieci stawiających pierwsze hulajnogowe kroki na Mini Micro. Jeśli będziemy się do nich stosować, jeżdżenie na hulajnodze będzie bardziej bezpieczne zarówno dla użytkownika hulajnogi, jak i dla innych osób na drodze.

Przed pierwszą jazdą: zapoznaj się z instrukcją obsługi

Na początek coś, o czym zwykle zapominamy kupując nowy sprzęt AGD, urządzenie elektroniczne czy zabawkę dla dziecka. Instrukcja obsługi to obowiązkowa lektura przed pierwszym użyciem. W przypadku hulajnogi Mini Micro Deluxe Eco i każdej innej, którą znajdziesz w naszym sklepie, można być pewnym, że nie ma w niej nic skomplikowanego. Warto jednak przeczytać instrukcję, choćby z ciekawości. A nuż dowiesz się z niej czegoś, co nigdy nie przyszło Ci do głowy!

Upewnij się, że hulajnoga jest gotowa do jazdy

Przed pierwszą jazdą obejrzyj dokładnie swój Kickboard Compact czy inny model Micro. Upewnij się, że wszystkie elementy są na swoim miejscu i niczego nie brakuje. Do każdej hulajnogi dołączony jest klucz imbusowy, którym dokręcisz poluzowane śruby, jeśli takie są. Regularnie, najlepiej po każdym użyciu, przetrzyj hulajnogę wilgotną szmatką, zajrzyj pod hamulec, czy nie zgromadził się piasek lub błoto. Sprawdzaj stan techniczny po jeździe w nienajlepszych warunkach, po każdym upadku i jeśli hulajnoga nie była używana przez dłuższy czas, na przykład spędziła zimę w piwnicy lub garażu. Na początku sezonu możesz też rozważyć oddanie hulajnogi do naszego serwisu na całościowy przegląd.

Załóż kask i… buty

Kask czarny ze światełkiem dla dorosłych użytkowników i cała gama kasków dla dzieci to towarzysze, którzy zawsze powinni być z nami w czasie jazdy na hulajnodze. Bezpieczeństwo i ochrona najważniejszej części ciała – głowy są najważniejsze i nie ma tu taryfy ulgowej. Nasze kaski na hulajnogę mogą też być używane do jazdy na rowerze, na rolkach czy skateboardzie. Inna sprawa wydaje się oczywista, ale chcielibyśmy przypomnieć, szczególnie dzieciom, że na hulajnodze nie jeździmy boso. Buty nie ślizgają się na podeście, pozwalają stać pewnie i zachowywać równowagę w czasie jazdy.

Nie dotykaj hamulca od razu po zakończeniu jazdy

Uwielbiasz szybką jazdę na terenowej hulajnodze Micro Rocket? Pamiętaj, by po zejściu z pojazdu nie dotykać hamulca! Dotyczy to każdego modelu, w którym mechanizm hamowania polega na nacisku stopy na tylne koło. W takim przypadku hamulec nagrzewa się w wyniku siły tarcia i pozostaje gorący jeszcze przez jakiś czas po zatrzymaniu. Warto uczulić na to przede wszystkim dzieci – uchroni je to przed nieprzyjemnymi skutkami ciekawości.

Przed wyjściem z domu sprawdź prognozę pogody

Nie możesz się już doczekać wypadu do parku na Micro Speed Deluxe Clay? Pamiętaj, by przedtem sprawdzić aktualną prognozę pogody. Deszcz nie jest sprzymierzeńcem hulajnogi. Na śliskiej, mokrej nawierzchni trudniej utrzymać równowagę. Gdy pada, najlepiej złożyć hulajnogę i nieść ją w ręku. A gdy deszcz ustanie, a ścieżka rowerowa wyschnie, mimo wszystko unikaj kałuż. Wjeżdżając w nie, ryzykujesz upadkiem, a mokre koła będą tracić przyczepność.

Po zmroku nie korzystaj z pojazdu bez odpowiedniego oświetlenia

Używasz hulajnogi jako środka transportu do szkoły lub pracy i czasami musisz jeździć po zmroku? Mamy modele jak Micro Metropolitan Black wyposażone w przednie światło. Wystarczy włożyć baterię i włączyć lampkę w trybie ciągły lub migającym. Można też dokupić światełka, mając na uwadze to, że jazda bez oświetlenia na hulajnodze tak samo jak np. na rowerze może być niebezpieczna nie tylko dla Ciebie, lecz także dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym kierowców oraz przechodniów. Wybierz więc odpowiednią lampkę do hulajnogi i postaw na bezpieczeństwo.

Zejdź z hulajnogi przed przejściem dla pieszych i torami kolejowymi

Czy wiesz, że na hulajnodze tak samo jak na rowerze nie możesz przejeżdżać przez przejście dla pieszych? Jak przyłapie Cię na tym policjant, może wlepić mandat. Jeśli więc Twoje dziecko zachwyca się prędkością, jaka może rozwinąć na szybkiej hulajnodze Micro Speed+, trudno. Przed przejściem dla pieszych trzeba zahamować, zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście. Warto też schodzić z hulajnogi przed przejazdem kolejowym lub tramwajowym, choć przepisy tego nie wymagają. Jednak nikt z nas nie chce nawet myśleć o tym, co mogłoby się wydarzyć, gdyby koła hulajnogi utknęły w szynach.

Stosuj się do obowiązujących przepisów

O ile hulajnogi elektryczne podlegają różnym przepisom i regulacjom, jazda na hulajnodze mechanicznej np. Micro Downtown Black nadal nie jest prawnie ograniczona. Wsiadając na hulajnogę stajesz się jednak uczestnikiem ruchu drogowego, najlepiej więc zachowywać zdrowy rozsądek i podstawową zasadę obowiązującą na drodze – zasadę ograniczonego zaufania. Lepiej zejść z pojazdu, gdy jest mokro, nie wjeżdżać w kałuże, nie przejeżdżać przez przejście dla pieszych. Zwracaj też uwagę na znaki, które mijasz i stosuj się do nich. A poza tym? Hulaj na hulajnodze, ile dusza zapragnie!

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.