Nowa dostawa juz tu jest! 

Jaki model hulajnogi sprawdzi się w mieście do jazdy na krótkich dystansach, np. do pracy lub do sklepu?

Jaki model hulajnogi sprawdzi się w mieście do jazdy na krótkich dystansach, np. do pracy lub do sklepu?

Duży wybór hulajnóg dostępnych na rynku z jednej strony cieszy (jest w czym wybierać!), z drugiej jednak może przyprawić o zawrót głowy. Jaką hulajnogę wybrać? Przede wszystkim taką, która spełni nasz potrzeby. Zamierzasz dojeżdżać do niej do pracy, do której masz rzut beretem, a może ma Ci uprościć i przyspieszyć drogę do sklepu? Jaka hulajnoga sprawdzi się najlepiej na krótkich dystansach? Podpowiadamy!

Dlaczego warto wybrać hulajnogę na krótkie miejskie wyprawy?

Wyprawa na pocztę, do piekarni czy do sklepu po drobne zakupy – na krótkich dystansach najlepiej sprawdzi się hulajnoga. Dzięki niej trasę pokonasz znacznie szybciej niż na piechotę, a przy tym nie musisz wyciągać roweru z piwnicy lub z garażu czy znosić go z piętra. Aby przejechać 2-3 kilometry nie opłaca się odpalać samochodu, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie hulajnoga. Nie tylko zaoszczędzi środowisku emisji dodatkowych spalin, ale przede wszystkim zapewni Ci codzienną porcję ruchu, niezbędną do zachowania zdrowia i dobrej kondycji fizycznej. Fanom niemieckich samochodów, którzy nie lubią rozstawać się ze swoim autem sygnowanym podzielonym na ćwiartki kółkiem, polecamy hulajnogę Micro BMW, opracowaną przy współpracy inżynierów koncernu z Monachium. Hulajnoga sprawdzi się także wówczas, gdy chcesz szybko dotrzeć na przystanek autobusowy lub stację kolejową. Składane modele hulajnóg Micro z łatwością zabierzesz ze sobą do dowolnego środka transportu.

Wybieramy hulajnogę do jazdy po mieście – na co zwrócić uwagę?

Pokonywanie krótkich dystansów po asfalcie, chodniku czy kostce brukowej wymaga pojazdu o innych właściwościach niż ćwiczenie akrobacji w skate parku, czy przemierzanie leśnych ścieżek. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się hulajnoga na krótkie miejskie wyprawy.

Koła

Na rynku dostępne są hulajnogi z pompowanymi lub gumowymi kołami. Jakie lepiej sprawdzą się podczas jazdy po mieście? Pompowane koła lepiej amortyzują wszelkie wstrząsy, dlatego doskonale nadają się nie tylko do jazdy po kostce brukowej czy asfalcie, ale również po żwirze, leśnej ścieżce czy nierównym chodniku. Mogą jednak zostać przebite np. przez potłuczone szkło, ponadto trzeba pamiętać, by zawsze były odpowiednio napompowane. W przeciwnym razie jazda na hulajnodze będzie niekomfortowa lub nawet niemożliwa. Dlatego też, jeśli Twoje miejskie trasy prowadzą przez równe chodniki, polecamy na krótkie dystanse wybrać hulajnogę z gumowymi kołami.

Delikatne nierówności terenu w przypadku takiej hulajnogi zniweluje odpowiednia średnica kół – 20 cm. Taki rozmiar zapewnia szybką jazdę przy niewielkim wysiłku, a przy tym łagodzi ewentualne nierówności terenu. Mniejsze kółka dobrze sprawdzają się na bardzo gładkich nawierzchniach, dlatego są w nie wyposażane hulajnogi wyczynowe do jazdy po skate parku.

Jeśli nade wszystko cenisz w życiu stabilizację, wybierz hulajnogę na trzech kołach. Hulajnoga Micro Kickboard Compact ma dwa stabilne kółka z przodu i jedno z tyłu. Dzięki temu zawsze zatrzymuje się w pozycji pionowej. Jazda na trójkołowej hulajnodze nie wymaga ciągłego odpychania się nogą dla utrzymania prędkości – wystarczy umiejętne balansowanie ciałem.

Możliwość złożenia

Hulajnogi Micro słyną z tego, że łatwo się je składa do kompaktowych rozmiarów. Dodatkowo są bardzo lekkie – najcięższa hulajnoga Micro waży 6 kg, waga wielu modeli nieznacznie przekracza 4 kg. Dzięki temu możesz bez problemu zabrać ze sobą hulajnogę do sklepu czy do pojazdu komunikacji miejskiej. Zmieści się nawet pod Twoim biurkiem w pracy! Jeśli jednak wolisz zaparkować swoją hulajnogę przed biurem, warto zaopatrzyć się w zapięcie do hulajnóg Micro, które zabezpieczy Twój sprzęt przed kradzieżą.

Kierownica

Większość hulajnóg dla młodzieży i dorosłych jest wyposażona w klasyczną prostą kierownicę w kształcie litery T. Zapewnia ona optymalną kontrolę nad sprzętem. Jeśli jednak chcesz poczuć się jeszcze bardziej pewnie, sięgnij po model z rowerową kierownicą, np. Micro Metropolitan Deluxe Black. A może szukasz nowych wrażeń, a przejażdżka hulajnogą ma być dla Ciebie przede wszystkim rozrywką? Wypróbuj Micro Kickboard Compact z wymienną rączką. Ten model daje Ci do wyboru klasyczną kierownicę lub rączkę w formie joysticka, dzięki któremu można sterować pojazdem tylko jedną ręką.

Nie mniej ważnym aspektem jest regulacja kierownicy. Funkcja ta umożliwia jak najlepsze dopasowanie hulajnogi do wzrostu użytkownika. Przyda się zwłaszcza, jeśli z będą z niej korzystać na przemian różni członkowie rodziny.

Hamulec

Nawet jeśli masz do przejechania krótki dystans w miejskich warunkach i tak po drodze będzie trzeba kilka razy się zatrzymać, np. przed przejściem dla pieszych. Dlatego tak ważna jest umiejętność skutecznego hamowania. Większość hulajnóg wyposażona jest w tylny hamulec, pełniący jednocześnie funkcję błotnika. Jeśli jednak dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jazdą na hulajnodze i zależy Ci na maksymalnym poczuciu bezpieczeństwa, wybierz hulajnogę z hamulcem ręcznym, np. Micro Downtown Black. Zapewni on dodatkową kontrolę i pozwoli poczuć się pewnie nawet początkującym amatorom hulania.

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.