Nowa dostawa juz tu jest! 

Jaka hulajnoga dla dorosłych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jaka hulajnoga dla dorosłych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dojeżdżania do pracy, na przystanek autobusowy czy przejażdżki w niedzielne popołudnie, hulajnoga to wygodny i niekłopotliwy sprzęt do poruszania się po mieście. Już nie kojarzy się wyłącznie z rozrywką dla dzieci, bo jej zalety: łatwość użytkowania, niewielkie rozmiary, możliwość składania, pozytywny wpływ na zdrowie i sylwetkę przekonują coraz więcej osób dorosłych. Czujesz, że Ty też potrzebujesz hulajnogi dla siebie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru hulajnogi dla dorosłych.

Hulajnoga klasyczna czy elektryczna? Jaką hulajnogę wybrać?

Hulajnoga elektryczna to takie proste, stajesz, przekręcasz manetkę i jedziesz, pokonując swój dystans bez wysiłku. Czy jednak zawsze jest to najlepsze rozwiązanie? Ci, którzy używają klasycznych hulajnóg napędzanych siłą mięśni, bardzo sobie cenią tę codzienną dawkę ruchu i kontrolowanego wysiłku. Jazda na klasycznej hulajnodze wzmacnia mięśnie nóg, poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie brzucha ze względu na konieczność zachowania równowagi, a także pozwala spalić nieco kalorii (podczas godziny hulania spalisz 400–500 kcal, w zależności od intensywności jazdy). Ponadto jest bezpieczna i nie obciąża stawów.

Hulajnoga klasyczna świetnie sprawdza się, gdy w trakcie dojazdów łączymy jazdę na niej z różnymi środkami transportu miejskiego. Gdy chcesz skorzystać z autobusu, tramwaju czy z podmiejskiego pociągu, po prostu składasz swój sprzęt do niewielkich rozmiarów. Wymiary niezwykle wygodnej hulajnogi na pompowanych kołach Micro Flex Air po złożeniu wynoszą zaledwie 76 x 32 cm. Taki sprzęt można nieść na ramieniu na specjalnym pasku, schować do pokrowca lub po prostu nieść w ręku. Klasyczne hulajnogi są wykonane z lekkiego aluminium i w porównaniu z hulajnogami elektrycznymi nic nie ważą. Złożoną hulajnogę zabierzesz ze sobą do biura czy kawiarni, bez konieczności szukania dla swojego pojazdu miejsca na zewnątrz i zapewnienia mu zabezpieczenia przed kradzieżą.

Hulajnoga klasyczna to również doskonała propozycja dla rodziców, którzy lubią sobie pohulać razem z dziećmi. Wspólna jazda na hulajnogach to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie. Klasyczna wersja hulajnogi pozwoli „dotrzymać kroku” Twoim pociechom podczas przejażdżki.

Koła w hulajnodze – co warto wiedzieć?

Na rynku dostępne są hulajnogi z kołami pompowanymi lub gumowymi, a właściwie wykonanymi z poliuretanu czyli sztucznego kauczuku. Pompowane koła świetnie amortyzują nierówności terenu. Jeśli więc zamierzasz jeździć po żwirowych dróżkach lub stan chodników w Twojej okolicy pozostawia wiele do życzenia, wybierz model z pompowanymi kołami. Pamiętaj jednak, by że stan takich kół trzeba kontrolować na bieżąco i dopompowywać je w miarę potrzeby. Na większości miejskich nawierzchni i dla zdecydowanej większości użytkowników najlepiej sprawdzają się koła poliuretanowe. Jeśli więc chcesz mieć komfort jazdy, a nie chcesz poświęcać swojemu sprzętowi zbyt wiele uwagi, też wybierz taką hulajnogę.

W przypadku hulajnóg wielkie znaczenie ma rozmiar kół. Modele przeznaczone dla dorosłych użytkowników mają zazwyczaj średnicę 20 cm (200 mm) . Taka wielkość optymalnie amortyzuje niewielkie nierówności terenu, przy obciążeniu do 100 kg wagi użytkownika, gwarantują szybką jazdę przy niewielkim wysiłku.

W kołach hulajnogi znajdują się łożyska kulkowe, które mają bardzo duży wpływ na jakość jazdy. Łożyska w hulajnogach określane są w skali ABEC, np. ABEC-4 lub ABEC-5. Im wyższa cyfra, tym mniejsze kulki łożyskowe, a co za tym idzie mniejsze tarcie, które przekłada się na płynność jazdy. Hulajnogi Micro wyposażane są w najwyższej jakości łożyska ABEC-9.

Hulajnoga dla początkujących

Na rozpoczęcie przygody z hulaniem nigdy nie jest za późno. Jeśli zamierzasz kupić swoją pierwszą hulajnogę, wybierz model, który zapewni Ci największą kontrolę nad sprzętem i maksymalne bezpieczeństwo. Trzykołowa hulajnoga Micro Kickboard Compact to propozycja dla wszystkich tych, którzy obawiają się o utrzymanie równowagi na sprzęcie dwukołowym. Dwa koła z przodu zapewniają stabilność i sprawiają, że hulajnoga zawsze zatrzymuje się pozycji pionowej. Dzięki temu nie tylko łatwiej o zachowanie równowagi – hulajnoga nie potrzebuje dodatkowej stopki do odstawienia ani ściany do oparcia.

Pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa w trasie wpłynie również dodatkowy hamulec. Większość klasycznych hulajnóg ma tylny hamulec, który pełni również funkcję błotnika – aby zatrzymać, wystarczy przycisnąć hamulec do koła. Hulajnoga Micro Metropolitan Deluxe Black jest dodatkowo wyposażona w hamulec ręczny, podobny jak w rowerach. W połączeniu z tylnym hamulcem tarczowym zapewnia optymalną siłę hamowania. Co więcej, model ten jest wyposażony w zintegrowane światło w formie tuby na kierownicy oraz silny odblask z tyłu co zapewnia dobrą widoczność użytkownika nawet po zmroku. Jeśli o bezpieczeństwie mowa, hulajnogi Micro mają antypoślizgowe naklejki z papieru ściernego na podeście. Nie musisz więc obawiać się, że Twoja stopa ześlizgnie się z hulajnogi podczas jazdy.

Wygodna hulajnoga to także wysokość kierownicy dostosowana do wzrostu użytkownika, regulując kierownicę ustawiamy ja na wysokości pępka, oraz ułożenie rączek kierownicy. Można wybrać model w kształcie litery T, bardziej aerodynamiczny i przydatny, gdy chcemy jeździć szybko. Jeśli zaś cenimy przede wszystkim wygodę, lepsze będą hulajnogi z rowerowymi wygiętymi kierownicami, które są bardziej ergonomiczne i dają większy komfort w trakcie jazdy.

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.