Jak zabezpieczyć hulajnogę przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć hulajnogę przed kradzieżą?

Nie tylko elektryczne hulajnogi padają łupem złodziei. Solidne hulajnogi (a tylko takie znajdziesz w ofercie marki Micro) również często są przedmiotem kradzieży. Złodzieje sprzedają je np. w internetowych serwisach aukcyjnych. Udowodnienie, że to właśnie Twoja hulajnoga została bezprawnie wystawiona na sprzedaż często graniczy z cudem, chyba że podejmiesz wcześniej odpowiednie kroki, o których piszemy poniżej.

Jak więc zabezpieczyć swoją hulajnogę przed kradzieżą? Przecież nie wszędzie możemy zabrać hulajnogę ze sobą. Często zostawiamy ją pod sklepem czy restauracją. Dzieci często nie zdają sobie sprawy, że beztrosko zostawiona na chodniku hulajnoga może trafić w niepowołane ręce. Poznaj najskuteczniejsze sposoby na zabezpieczenie Twojej hulajnogi przed kradzieżą.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Najskuteczniejszą metodą chroniącą Twoją hulajnogę przed kradzieżą jest niepozostawianie jej bez nadzoru. Kiedy tylko jest to możliwe, zabieraj ją ze sobą i ucz tego swoje dzieci. Na szczęście hulajnogi Micro są wyjątkowo lekkie, a po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Jeśli więc chcesz wejść do sklepu tylko po wodę lub drobną przekąskę, lepiej złożoną hulajnogę weź ze sobą. Nie zostawiaj jej bez zabezpieczenia nawet „tylko na chwilę”! Twoi przyjaciele, którym składasz wizytę, najprawdopodobniej nie będą mieć nic przeciwko temu, by złożona hulajnoga czekała na Ciebie zwłaszcza po zmroku w przedpokoju zamiast pod blokiem, czy na klatce. Przykładowo wymiary złożonej hulajnogi Micro Kickboard Compact wynoszą jedynie 67x25x21 cm. Bez problemu schowasz ją pod krzesłem w kawiarni lub restauracji. Pamiętaj, że często to właśnie okazja czyni złodzieja, więc najlepiej zrobisz, nie stwarzając okazji do kradzieży Twojego sprzętu.

Jeśli z hulajnogi korzysta Twoje dziecko, ucz je, by nie zostawiało swojego pojazdu gdzie popadnie. Solidna dziecięca hulajnoga położna na chodniku przed klatką, oparta o ścianę sklepu czy ogrodzenie placu zabaw kusi złodzieja, który będzie mógł ją sprzedać np. na portalu aukcyjnym czy w komisie. Hulajnogi Micro łatwo jest złożyć, często wystarczy nacisnąć jeden przycisk, jak na przykład w hulajnodze Micro Sprite LED, więc nawet najmłodsi poradzą sobie z tym bez trudu. Zachęcaj więc swoje dziecko, by złożoną hulajnogę zabierało ze sobą, kiedy idzie do domu przyjaciela czy wchodzi do sklepu.

Zapięcie na hulajnogę chroniące przed kradzieżą

Zapięcie zamykane na kluczyk lub kod to popularny i skuteczny sposób zabezpieczenia roweru przed kradzieżą. Dlaczego by nie zastosować takiego narzędzia do ochrony hulajnogi? Jeśli masz już za sobą próbę zabezpieczenia swojej hulajnogi za pomocą zapięcia do roweru, to najprawdopodobniej okazało się, że ono… nie pasuje. Linka jest za gruba, by przeszła przez małe kółko hulajnogi. Z kolei zamotanie taką linką kierownicy, również na niewiele się zda – wówczas hulajnogę można łatwo uwolnić z takiego zapięcia. Być może pomyślisz, że lepsze to niż nic. Zwłaszcza jeśli parkujesz swoją hulajnogę w miejscu publicznym, ktoś, kto próbuje wyciągnąć sprzęt z linki najprawdopodobniej zwróci na siebie uwagę i jest spora szansa, że próba kradzieży zostanie udaremniona. Co, jednak jeśli Twoja hulajnoga jest zaparkowana przy mało uczęszczanej uliczce?

Do zabezpieczenia Twojego sprzętu wybierz zapięcie do hulajnóg Micro. Linka jest na tyle wąska, że bez trudu przejdzie przez nieduże kółko hulajnogi, dzięki czemu łatwo przymocujesz ją do stojaka. Nasze zapięcie zamykane jest na trzycyfrowy kod. Nie musisz nosić ze sobą kluczyka, przekładać go do kieszeni spodni, plecaka czy torebki, którą zabierasz ze sobą na przejażdżkę. Nie musisz się obawiać, że się zgubi. Zapamiętanie trzycyfrowego kodu to nie problem, więc zapięcie do hulajnóg Micro może być z powodzeniem używane również przez Twojego dziecko lub nastolatka.

Znakowanie hulajnogi

Kiedy złodziej okaże się sprytniejszy i Twoja hulajnoga zostanie skradziona, wciąż jest szansa, że ją odzyskasz. Nie wahaj się zgłosić sprawy na policję, im szybciej to zrobisz, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoja własność do Ciebie wróci. Aby policjanci mogli rozpoznać Twoją hulajnogę i zidentyfikować Cię jako jej właściciela, warto zawczasu oznakować swój pojazd. Komendy policji co roku przeprowadzają akcje znakowania przedmiotów wartościowych, takich jak rowery czy hulajnogi. Jeśli chcesz wiedzieć, czy i kiedy w Twoim mieście są przeprowadzane podobne działania, zajrzyj na stronę swojej komendy policji.

Znakowanie polega na wygrawerowaniu na hulajnodze ciągu znaków składającego się z liter oraz cyfr metodą tajnopisu. Oznacza to, że nie będzie on widoczny gołym okiem na Twojej hulajnodze. Ten sam numer zostanie zapisany w rejestrze policji, a Ty jako właściciel hulajnogi otrzymasz potwierdzenie znakowania oraz spis cech identyfikujących Twój pojazd. Dzięki temu znaleziona hulajnoga bez problemu trafi do Ciebie z powrotem. Łatwo udowodnisz, że należy do Ciebie, gdy zobaczysz ją wystawioną na sprzedaż w internecie.

Jaka hulajnoga dla dorosłych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
22 sierpnia 2023

Jaka hulajnoga dla dorosłych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dojeżdżania do pracy, na przystanek autobusowy czy przejażdżki w niedzielne popołudnie, hulajnoga to wygodny i niekłopotliwy sprzęt do poruszania się po mieście. Już nie kojarzy się wyłącznie z rozrywką dla dzieci, bo jej zalety: łatwość użytkowania, niewielkie rozmiary, możliwość składania, pozytywny wpływ na zdrowie i sylwetkę przekonują coraz więcej osób dorosłych. Czujesz, że Ty też potrzebujesz hulajnogi dla siebie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru hulajnogi dla dorosłych.

Ranking hulajnóg dla dzieci do 1200 zł
22 sierpnia 2023

Ranking hulajnóg dla dzieci do 1200 zł

Wszystkie hulajnogi Micro zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić dzieciom maksymalną radość z hulania oraz bezpieczeństwo. Jaką więc hulajnogę dla dziecka wybrać? Czym się kierować? Wszystkie modele są piękne i kolorowe, a różnią się szczegółami: możliwość składania, wysokiej jakości materiały, które zapewniają trwałość, regulacja kierownicy itp. Dlatego przedstawiamy ranking hulajnóg do 1200 zł. Poznaj top 5 modeli marki Micro.

Jaki model hulajnogi sprawdzi się w mieście do jazdy na krótkich dystansach, np. do pracy lub do sklepu?
10 sierpnia 2023

Jaki model hulajnogi sprawdzi się w mieście do jazdy na krótkich dystansach, np. do pracy lub do sklepu?

Duży wybór hulajnóg dostępnych na rynku z jednej strony cieszy (jest w czym wybierać!), z drugiej jednak może przyprawić o zawrót głowy. Jaką hulajnogę wybrać? Przede wszystkim taką, która spełni nasz potrzeby. Zamierzasz dojeżdżać do niej do pracy, do której masz rzut beretem, a może ma Ci uprościć i przyspieszyć drogę do sklepu? Jaka hulajnoga sprawdzi się najlepiej na krótkich dystansach? Podpowiadamy!