Nowa dostawa juz tu jest! 

Jak podróżować z hulajnogą? Porady i wskazówki dotyczące przewożenia i przechowywania hulajnogi

Jak podróżować z hulajnogą? Porady i wskazówki dotyczące przewożenia i przechowywania hulajnogi

Już prawie 15 lat zajmujemy się dystrybucją hulajnóg Micro i wiemy, że dla wielu dzieci, to członkowie rodziny. Nic dziwnego, że skoro potrafią z Mini Micro spać, to i za nic w świecie nie chcą zostawiać jej w domu, gdy wyruszacie w podróż. Znamy też całe rzesze dorosłych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez hulania. Na szczęście hulajnoga to doskonały towarzysz podróży nie tylko tych małych, ale też dużych – warto zabrać ją ze sobą na wakacje, weekend u dziadków czy zwiedzanie innego miasta. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, by nie sprawiała kłopotów podczas przewożenia czy przechowywania. Poznaj też nasze wskazówki, dzięki którym podróżowanie z hulajnogą stanie się czystą przyjemnością!

Jaka hulajnoga najlepiej sprawdzi się podczas wyjazdów?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: lekka i łatwa do złożenia. Jeśli chodzi o hulajnogi dla dzieci marki Micro, to słyną one z tego, że są lekkie, np. hulajnoga Mini Micro Deluxe waży jedynie 1,9 kg. Kierownicę wyjmuje się z podestu i tak złożona hulajnoga mieści się w nawet najbardziej wypchanym bagażniku, plecaku czy torbie podróżnej. Komu nie chce się składać hulajnogi, może umieścić ją w poręcznym pokrowcu do noszenia hulajnogi trzykołowej i nosić na ramieniu, Również wykonane z aluminium dwukołowe hulajnogi dla młodzieży i dorosłych z naszej oferty mają niewielką wagę. Przykładowo hulajnogi Micro Classic ważą jedynie 4,7 kg, mimo że mają duże 200 mm koła.

Drugą istotną kwestią, która czyni hulajnogi Micro doskonałymi towarzyszami wycieczek, jest fakt, że składają się do kompaktowych rozmiarów w bardzo łatwy sposób – w zależności od modelu wystarczy wcisnąć przycisk lub pociągnąć za osłonkę na drążku. Złożone zajmują niewiele miejsca w bagażu, można też je nosić na ramieniu dzięki odblaskowym paskom do noszenia hulajnogi dostępnym w naszym sklepie w 5. atrakcyjnych kolorach.

Niewielka waga i możliwość złożenia sprawiają, że w wielu sytuacjach hulajnoga lepiej sprawdzi się podczas podróży niż rower. Do przewozu roweru samochodem potrzeba specjalnego bagażnika na dach, hak lub klapę. Hulajnogę można transportować w bagażniku i nie trzeba tak jak w rowerze demontować kół czy składać siedzeń w samochodzie. Z kolei w pociągu hulajnogę wkładamy na półkę z bagażem, a jej przewożenie nie wiąże się z dodatkową opłatą, jak to ma miejsce w przypadku roweru. Dodajmy, że roweru nie przewieziemy autokarem czy busem, a hulajnogę jak najbardziej. Jak widać hulajnoga jest zdecydowanie bezproblemowym towarzyszem podróży.

Przewożenie hulajnogi samochodem – na co zwrócić uwagę?

Złożona hulajnoga nie zajmie wiele miejsca w bagażniku, zmieści się nawet pod nogami pasażera. Wrzucona luzem do auta, może się przesuwać podczas jazdy. Dlatego też sprzęt warto zabezpieczyć przed poobijaniem, a najlepiej umieścić w plecaku, torbie podróżnej czy walizce.

Jeśli planujesz przewozić hulajnogę swoją lub dziecka w torbie czy plecaku, zadbaj o dodatkowy pokrowiec. Wybierając się w podróż i pakując hulajnogę, na pewno wyczyścisz swój sprzęt, jednak po przejażdżkach, czystość kół może znów pozostawiać wiele do życzenia. Pokrowiec sprawi, że zakurzone czy zabłocone koła hulajnogi nie pobrudzą reszty rzeczy w bagażu.

Przewóz hulajnogi w pociągu i busie – jak zrobić to bezpiecznie?

Jeśli wybierasz się w podróż pociągiem lub busem, a złożona hulajnoga nie znalazła miejsca w Twoim plecaku czy torbie podróżnej, ułóż ją na górnej półce znajdującej się nad siedzeniami. Dzięki temu nie będzie przeszkadzać współpasażerom, zajmować przestrzeni do siedzenia. Warto przy tym pamiętać o przymocowaniu sprzętu do półki – dzięki temu nie spadnie podczas gwałtownego hamowania czy typowego trzęsienia pociągu na rozjazdach. Spadająca z wysoka hulajnoga nie tylko może się zniszczyć, ale przede wszystkim będzie stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych podróżnych. Do przymocowania sprzętu na górnej półce, która zazwyczaj ma formę żebrową, posłuży zapięcie do hulajnóg Micro – to samo, które chroni Twoją hulajnogę przed kradzieżą, gdy parkujesz hulajnogę pod sklepem, kawiarnią czy blokiem przyjaciół.

Podróżowanie z hulajnogą – o czym jeszcze warto pamiętać?

Złożoną hulajnogę można przenosić po prostu w ręce, jeśli jednak potrzebujesz większej swobody, np. podczas zwiedzania miasta, wybierz pasek do noszenia hulajnogi. Jest on kompatybilny z modelami Micro Sprite, Rocket lub Speed. Dwa solidne karabińczyki pozwalają na przymocowanie hulajnogi, a regulacja długości paska umożliwia dopasowanie go do wzrostu użytkownika. Co więcej, pasek nie tylko umożliwia wygodne przenoszenie sprzętu, ale dzięki elementom odblaskowym poprawia bezpieczeństwo Twoje lub Twojego dziecka po zmroku lub w pochmurny dzień.

Podczas podróży warto zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami, które mogą zakłócić beztroski wypoczynek. Jeśli masz hulajnogę z pompowanymi kołami, a podczas wyjazdu planujesz poszaleć na różnych ścieżkach, niekoniecznie wyłożonych równym asfaltem, warto zabrać zapasowe koła do hulajnogi. Dzięki temu masz pewność, że nic – nawet złapanie gumy – nie pozbawi Cię przyjemności z hulania.

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.