Super szybka dostawa! Wysyłamy w 24 godz. Zamów do 11:00 a hulajnogę otrzymasz następnego dnia (prócz świąt).

Jak dbać o hulajnogę? Praktyczny poradnik serwisowy

Jak dbać o hulajnogę? Praktyczny poradnik serwisowy

Odpowiednio zadbana i serwisowana hulajnoga posłuży przez lata w dobrym stanie. Warto więc korzystać z niej w taki sposób, by nie narażać na zniszczenie, oraz regularnie kontrolować stan poszczególnych elementów. Sprawdź, jakie prace serwisowe należy wykonywać, jak często to robić i czego unikać, by hulajnoga jeździła sprawnie i nie wymagała szybkiej wymiany na nowszy model.

Czego nie lubi Twoja hulajnoga?

Jeśli z hulajnogi korzysta dziecko, warto uczyć je, by po skończonej jeździe nie rzucało swojej hulajnogi gdzie popadnie – cykliczne uderzenia o chodnik mogą sprawić, że sprzęt nie tylko się porysuje, ale również pewne elementy np. śruby mogą się luzować, a nawet ulec uszkodzeniu. Hulajnogi dwukołowe z naszej oferty mają nóżkę do odstawiania – warto z niej korzystać, zamiast rzucać czy opierać sprzęt np. o ścianę budynku. Hulajnoga trzykołowa ma tę wielką zaletę, że może stać pionowo bez podpórki.

Przewozisz hulajnogę samochodem? Świetny pomysł! Nie wrzucaj jej jednak luzem do bagażnika czy pod siedzenie pasażera – podczas jazdy może się poobijać i zarysować. Warto ją zabezpieczyć folią lub umieścić w pokrowcu na hulajnogi. Jeśli chcesz mieć 100 proc.pewności, że Twój sprzęt nie będzie przesuwał się podczas skrętów czy hamowania i obijał o inne przedmioty w samochodzie, schowaj hulajnogę w plecaku lub torbie pośród innego bagażu.

Hulajnogi nie lubią też moknąć (kto lubi?). Jeśli więc pada lub zanosi się na deszcz, nie zostawiaj swojej hulajnogi pod biurem, restauracją czy domem przyjaciół. Hulajnogi Micro łatwo złożysz do niewielkich rozmiarów – przykładowo hulajnoga na dużych kołach Micro Classic po złożeniu ma wymiary 73x13x33 cm – i bez problemu zabierzesz ze sobą do biura czy mieszkania znajomego. Warto unikać również jazdy po błocie i kałużach – woda może z czasem dostać się do łożysk i negatywnie wpłynąć na ich pracę, prowadząc np. do zardzewienia. W takim przypadku konieczna będzie wymiana łożysk lub całych kółek.

Skręcanie luzów w hulajnodze

Powstawanie luzów w hulajnodze jest normalnym zjawiskiem, które zachodzi nawet w sprzęcie wysokiej jakości. Luzy warto regularnie skręcać, by nie doprowadzały szybszego zużywania się poszczególnych elementów Twojego sprzętu. Ponadto poluzowana kierownica lub koła mogą negatywnie wpływać na bezpieczeństwo jazdy. Idealnie byłoby sprawdzać luzy przed każdą jazdą, ale minimum to przegląd hulajnogi w celu sprawdzenia ewentualnych luzów przed rozpoczęciem sezonu oraz raz na jakiś czas, zwłaszcza jeśli sprzęt jest często i intensywnie użytkowany, np. podczas ćwiczenia trików w skate parku.

Do kasowania luzów przyda się klucz imbusowy dołączony do każdej hulajnogi Micro. Jeśli zauważysz, że kierownica jest niestabilna i chybocze się na boki, należy dokręcić zacisk za pomocą imbusa. Co, jeśli to nie pomoże? W takim przypadku trzeba zdjąć zacisk, wyjąć kierownicę i sprawdzić, czy nie poluzowała się śruba kompresyjna. Jeśli tak, wystarczy ją dokręcić i ponownie założyć kierownicę. Śruba pękła? Nie ma rady, trzeba wymienić ją na nową, w sklepie hulajnogimicro.pl dostępne są śruby do każdego modelu hulajnogi.

Kasowania luzów mogą wymagać również koła hulajnogi. Jeśli za bardzo kołyszą się na boki względem podestu, należy je dokręcić za pomocą klucza imbusowego.

Czyszczenie łożysk

Do łożysk może dostawać się kurz lub piasek, a takie zanieczyszczenia będą negatywnie wpływać na ich pracę – hulajnoga może jeździć wolniej i mniej płynnie niż na początku – oraz doprowadzą do ich szybszego zużycia. Wystarczy w tym celu użyć suchej ściereczki lub ręcznika papierowego. Nie polecamy czyszczenia łożysk za pomocą środków w sprayu, ponieważ usuną one nie tylko zanieczyszczenia, ale również smar, który zapewnia odpowiednie działanie łożysk. Najpierw należy odkręcić kółka hulajnogi, a następnie wyjąć łożyska i przetrzeć je na sucho. Jeśli czujesz, że do środka łożysk dostał się piasek, będzie konieczna ich wymiana.

Wymieniaj części zamiast wymieniać cały sprzęt

Nawet najsolidniejszy sprzęt z czasem się zużywa i wymaga wymiany. Dobra wiadomość jest taka, że w ofercie Micro znajdziesz duży wybór części zamiennych do różnych modeli hulajnóg. Dzięki temu zamiast kupować nową hulajnogę, możesz wymienić jej podest, koła, kierownicę czy hamulec. W ten sposób zaoszczędzisz na kupnie nowego sprzętu. Ponadto rozwiązanie to jest przyjazne dla środowiska, ponieważ ogranicza ilość odpadów.

Nie znalazłeś na naszej stronie interesującej Cię części do Twojego modelu hulajnogi Micro? Skontaktuj się z nami – zadzwoń lub wyślij wiadomość e-mail, a na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie, np. sprowadzimy potrzebną część zamienną od producenta.

Stan hulajnóg zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, warto sprawdzić zawsze przed początkiem sezonu. Dzięki temu jazda będzie bezpieczna, a ponadto pozwoli to uniknąć sytuacji, gdy już-już mamy wychodzić na przejażdżkę, a tu okazuje się, że coś chrzęści w kołach, hamulec nie działa tak, jak powinien, lub podest wymaga wymiany. Część drobnych prac naprawczych z powodzeniem wykonasz samodzielnie, jeśli jednak nie lubisz majsterkowania, możesz zlecić serwisowanie lub wymianę części specjalistom w naszym serwisie lub w serwisie sklepów sprzedających hulajnogi Micro.

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.