Nowa dostawa juz tu jest! 

Hulajnoga to nie tylko zabawka, ale też sposób na aktywny tryb życia. Poznaj korzyści płynące z jazdy na hulajnodze Micro

Hulajnoga to nie tylko zabawka, ale też sposób na aktywny tryb życia. Poznaj korzyści płynące z jazdy na hulajnodze Micro

Hulajnoga zarówno ta dla dzieci jak i dla dorosłych to najbardziej demokratyczny i egalitarny środek transportu. Nie wymaga żadnych specjalnych zdolności, żmudnych ćwiczeń czy nauki. Na hulajnogę po prostu wsiadasz i jedziesz. Regularne korzystanie z tego dostępnego dla każdego pojazdu wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale również na psychikę. Sprawdź, dlaczego warto jeździć na hulajnodze, a będziesz mieć jeszcze więcej motywacji, by zachęcać do przejażdżek swoje dziecko lub sięgnąć po hulajnogę Micro dla siebie.

Korzyści dla dzieci

Jazda na hulajnodze kojarzy się przede wszystkim z rozrywką, jednak hulajnoga to coś więcej niż kolejna zabawka. Oto jak hulanie wpływa na rozwój Twojego dziecka.

Rozwój mięśni i poprawa koordynacji ruchowej

Każda hulajnoga Micro została zaprojektowana tak, by rozwijać u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, siłę, świadomość przestrzeni oraz pewność siebie i niezależność. Jazda na hulajnodze wymaga utrzymania pozycji pionowej, zachowania równowagi na jednej nodze podczas odpychania się drugą oraz balansowania ciałem podczas skrętów. Stanowi więc doskonałe ćwiczenie w utrzymaniu równowagi, poznawaniu własnego ciała i panowaniu nad nim. Małym dzieciom, od pierwszego roku życia warto podarować hulajnogę trójkołową z dwoma kołami z przodu. Oryginalną, pierwszą taką hulajnogę wymyślono właśnie w Micro w Szwajcarii. Produkowana do dziś w wielu wariantach Mini Micro zrewolucjonizowała świat pojazdów dla dzieci pozwalając już najmłodszym korzystać z zalet i frajdy jaką daje jazda na hulajnodze.

Na hulajnodze trójkołowej małe dzieci czują się pewnie i stabilnie. Jazda angażuje różne grupy mięśni: maluch ćwiczy mięśnie nóg, pleców i brzucha, nie obciążając przy tym stawów, co ma ogromne znaczenie dla rosnącego i rozwijającego się organizmu.

Wspieranie rozwoju mowy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jazda na hulajnodze również pozytywnie wpływa na rozwój mowy u dzieci. Dlaczego tak się dzieje? Ośrodek mowy znajduje się w tej samej części mózgu, co ośrodek równowagi. Ćwicząc zachowywanie równowagi, np. poprzez jazdę na hulajnodze, dziecko stymuluje przy okazji ośrodek mowy, co sprzyja powstawaniu nowych połączeń w tej części mózgu.

Budowanie relacji z rówieśnikami

Wspólne hulanie to świetny sposób na nawiązywanie nowych znajomości i wzmacnianie więzi z kolegami i koleżankami z osiedla, przedszkola lub szkoły. Starsze dzieci mogą próbować swoich sił w skate parku na hulajnodze wyczynowej. Ćwiczenie efektownych trików to doskonały sposób na budowanie pewności siebie i aktywne spędzanie czasu w gronie rówieśników.

Kształtowanie dobrych nawyków

Nigdy nie jest za wcześnie na kształtowanie dobrych nawyków, które zaprocentują w przyszłości. Dziecko od małego przyzwyczajone do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, będzie miało mniejsze skłonności do przesiadywania przed ekranem komputera czy telewizora. Bardzo prawdopodobne, że wybierze wyjście na dwór z przyjaciółmi niż oglądanie kolejnej bajki czy granie w komputerową strzelankę.

Nauka zasad zachowania się na drodze

Jazda na hulajnodze może okazać się świetnym pretekstem do poznania zasad zachowania się na drodze. Warto uczyć dziecko, by zwracało uwagę na inne osoby poruszające się po chodniku i jechało jego prawą stroną, a chęć wyprzedzania zasygnalizowało dzwonkiem lub głośnym: „Przepraszam!”. Dziecko powinno również wykształcić nawyk schodzenia z hulajnogi przed przejściem dla pieszych, nawet jeśli przechodzi przez nie razem z rodzicem. Dzięki temu szybciej nauczy się, że przez przejście nie przejeżdża się również rowerem.

Korzyści dla dorosłych

Nie tylko dzieci mogą czerpać korzyści z jazdy na hulajnodze. Jakże często my dorośli nosimy gdzieś w portfelu zapomniane karty do fitness clubów czy dajemy się nabrać na "5-dniową dietę cud" – podczas gdy, a eksperci to potwierdzają, najlepszym sposobem na poprawę zdrowia, samopoczucia czy kondycji jest codzienna porcja aktywności fizycznej.

Pretekst do aktywności fizycznej

Nawet 70 proc. Polaków prowadzi siedzący tryb życia. Osiem godzin dziennie spędzanych za biurkiem, dojazdy do pracy samochodem, relaks przed komputerem lub telewizorem – to wszystko nie sprzyja zdrowiu i samopoczuciu. W takim wypadku dobrym pomysłem będzie, choć częściowe zastąpienie samochodu hulajnogą dla dorosłych.

Poprawa ogólnej sprawności ruchowej i zachowanie szczupłej sylwetki

Jazda na hulajnodze angażuje mięśnie nóg, pleców, brzucha oraz pośladków. Ponadto poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego, pozytywnie wpływając na krążenie krwi i dotlenienie wszystkich tkanek.

Pół godziny hulania pozwala spalić ok. 200 kcal. Metabolizm zwalnia z wiekiem, co oznacza, że aby zachować szczupłą sylwetkę, należy wprowadzić do codziennej rutyny dawkę ruchu, np. w postaci jazdy na hulajnodze. Jedną ze sztuczek stosowanych przez ekspertów od ćwiczeń fizycznych w celu trenowania metabolizmu spalania tłuszczu w organizmie jest wykonywanie na czczo sesji o niskiej intensywności. Można na przykład rozpocząć każdy dzień od maksymalnie 30-minutowej przejażdżki przed śniadaniem. Twoje ciało będzie potencjalnie spalać zapasy tłuszczu jako paliwo, zamiast polegać na energii zmagazynowanej w mięśniach.

Redukcja stresu i zapobieganie kontuzjom

Codzienna dawka ruchu sprzyja także wydzielaniu się endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Pomaga obniżyć napięcie i zredukować stres, którego nie brakuje w codziennym życiu, a także poprawia odporność na sytuacje stresowe, które wydarzą się w przyszłości. Regularna jazda na hulajnodze może też zmniejszyć ryzyko kontuzji fizycznej. To bardzo demotywujące, gdy rozpoczynasz nowe ćwiczenia, ale z powodu urazu albo przeciążenia musisz je przerwać. Ponieważ jazda na hulajnodze łączy w sobie statyczność jednej strony ciała z ruchem drugiej strony, co wymaga równowagi i angażuje ośrodkowy układ nerwowy, jednocześnie wzmacnia mięśnie stabilizujące w stawach, co przekłada się na mniejszą podatność na kontuzje. Ważne, by ćwiczyć regularnie obie strony ciała, czyli jeździć tyle samo czasu na lewej, jak i na prawej nodze.

Tani, wygodny i ekologiczny środek transportu

Zdrowotne korzyści hulajnogi to nie tylko lepsza kondycja, spalanie tłuszczu czy redukcja stresu. Hulajnoga nie stoi w korkach, nie wymaga też tankowania. Nie emituje szkodliwych spalin i dwutlenku węgla do atmosfery. Można na niej podjechać na przystanek autobusowy lub dworzec, a następnie złożyć ją do niewielkich rozmiarów i zabrać do autobusu lub pociągu. Pozwala więc zaoszczędzić czas i pieniądze i jest przyjazna dla środowiska.

Trudno przecenić korzyści, jakie niesie ze sobą jazda na hulajnodze, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Dlatego warto wykorzystywać każdą okazję do przejażdżki, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.