Nowa dostawa juz tu jest! 

Hulajnoga Micro w zimie: jak dbać o nią i jak się ubrać, aby cieszyć się jazdą nawet w niskich temperaturach?

Hulajnoga Micro w zimie: jak dbać o nią i jak się ubrać, aby cieszyć się jazdą nawet w niskich temperaturach?

Czy można jeździć na hulajnodze zimą? Oczywiście, że można! Warto jednak pamiętać o tym, by zimową porą odpowiednio zadbać o swój sprzęt oraz o… siebie. Sprawdź, jak ubrać się na zimową przejażdżkę, by nie zmarznąć i zapewnić sobie bezpieczeństwo, oraz jak dbać o hulajnogę po jeździe na zimowym chodniku. Poznaj uniwersalne wskazówki, które sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych.

Jak dbać o hulajnogę zimą?

Ze względu na szczególne warunki pogodowe hulajnoga, bez względu na to, czy jest użytkowana przez dziecko, czy osobę dorosłą, zimą wymaga szczególnej uwagi. Co zrobić, by hulajnoga po zimie wciąż była w dobrym stanie?

Regularne czyszczenie kółek

Zimą zdecydowanie trudniej o suchy chodnik niż wiosną czy latem. Dlatego niestety kółka będą narażone na kontakt z wilgocią, błotem i piaskiem z sola, którym tak obficie są posypywane nasze chodniki. Czy to musi powstrzymywać nas od zabawy na hulajnodze? Oczywiście, że nie, bo wystarczy pamiętać o regularnym czyszczeniu kółek. Zewnętrzną część koła wystarczy przetrzeć ściereczką lub gąbką. Najlepiej bezpośrednio po użyciu, zanim przyniesione z dworu błoto zaschnie. Kto ma czas i ochotę może też od czasu do czasu wyczyścić także łożyska. W tym celu należy rozkręcić kółka hulajnogi, wyjąć łożyska i przetrzeć je na sucho. Taki zabieg jest zdecydowanie bardziej bezpieczny dla łożysk niż czyszczenie za pomocą sprayu. Spray może usunąć nie tylko piasek, ale również smar pokrywający łożyska i niezbędny do ich prawidłowej pracy.

Pokrowiec – przydatny gadżet na niepogodę

Jeśli dojeżdżasz hulajnogą do pracy lub Twoje dziecko jeździ nią do szkoły lub w odwiedziny do przyjaciół, warto zainwestować w pokrowiec na hulajnogę. Zimą nie polecamy zostawiać hulajnogi na dłuższy czas na zewnątrz, lepiej zabrać ją do biura, zostawić w szkolnej szatni czy w przedpokoju u znajomych. A żeby hulajnoga nie brudziła tych miejsc, gdzie ja parkujemy, wystarczy schować ją w pokrowcu. Przyda się on także, jeśli planujesz zabrać hulajnogę do autobusu lub pociągu – nie będzie trzeba trzymać mokrej hulajnogi pod pachą.

Jazda na hulajnodze zimą – jak się ubrać?

Wybierając się na przejażdżkę hulajnogą zimą, należy ubrać się odpowiednio do panującej pogody – strój do jazdy na hulajnodze nie różni się zbytnio od tego, który wybieramy na co dzień. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych elementach, dzięki którym przejażdżka będzie nie tylko komfortowa, ale również bezpieczna.

Czapka czy kask?

Nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez czapki zimowa porą? Jeśli tak, pomyśl o specjalnej czapce przeznaczonej do zakładania pod kask. Nie polecamy rezygnować z kasku na rzecz czapki, zwłaszcza że zimą chodniki bywają śliskie. Nakładanie tradycyjnej zimowej czapki pod kask również nie jest najlepszym pomysłem. Kask, by należycie spełniał swoją funkcję, musi dobrze przylegać do głowy, co jest niemożliwe, jeśli znajduje się pod nim gruba dzianinowa czapka.

Nie zapomnij o rękawiczkach

Rękawiczki mają przede wszystkim ochronić dłonie przed wiatrem, zimnem i ewentualnymi opadami śniegu. Dlatego najlepszym wyborem będą rękawiczki do jazdy na hulajnodze lub rowerze ze specjalnego nieprzemakalnego materiału. Jazda w przemokniętych rękawiczkach z dzianiny lub wełny to naprawdę nic przyjemnego, a co więcej mokry materiał (zwłaszcza wełna) może podrażnić delikatną skórę dłoni. Odpowiednio dobrane rękawiczki nie tylko ochronią ręce przed zimnem, ale również zapewnią pewny uchwyt nawet mokrej kierownicy i zapobiegną ślizganiu się dłoni.

Stabilne obuwie

Z pewnością nie trzeba nikomu tłumaczyć, że kozaki na wysokim obcasie nie są najlepszym wyborem do jazdy na hulajnodze, jednak warto również pamiętać o innych, mniej oczywistych aspektach związanych z butami. Najlepiej, jeśli obuwie do jazdy na hulajnodze będzie mieć solidną powierzchnię z bieżnikiem, który zapobiegnie ślizganiu się stóp po podeście.

Podest w hulajnogach Micro ma antypoślizgową powierzchnię, jednak mimo to warto poprawić przyczepność, za pomocą butów ze żłobieniami w podeszwie. Obuwie na cienkiej, prawie zupełnie gładkiej podeszwie nie sprawdzi się najlepiej podczas zimowej przejażdżki na hulajnodze, zwłaszcza jeśli będzie wilgotne.

Ochraniacze na kolana i łokcie

Jeśli decydujesz się jeździć w ochraniaczach na kolana i łokcie, nałóż je na spodnie i kurtkę. Ochraniacze na kolana i łokcie mają regulowaną długość pasków, dzięki czemu będą pasować na spodnie z grubszego materiału, takie jak dziecięce spodnie narciarskie i na dobrą kurtkę. Ochraniacze zapewnią bezpieczeństwo stawom, dzięki czemu można poczuć się pewnie, nawet jeżdżąc po śliskim chodniku.

Co robić, gdy pada?

Na pewno nie należy jeździć na hulajnodze, gdy pada. Jeśli zimowa plucha złapie nas na przejażdżce, najlepiej hulajnogę złożyć, wziąć na ramię i wrócić do domu na piechotę. Wygodną formą noszenia hulajnogi są paski przypinane do sprzętu. Nasze odblaskowe paski do noszenia hulajnogi pasują do większości modeli dwukołowych hulajnóg Micro, mają różne kolory, a ich fluorescencyjne właściwości sprawiają, że zwłaszcza w pochmurny dzień jesteśmy lepiej widoczni a przez to bezpieczniejsi np. przechodząc przez ulice.

Mimo że pogoda czasem nam nie sprzyja, nie warto chować hulajnogi na dno szafy na czas zimowych miesięcy. Jazda na hulajnodze nawet w chłodniejsze dni może przynieść mnóstwo frajdy i korzyści dla zdrowia, a ruch na świeżym powietrzu to zawsze dobry pomysł – nawet jeśli temperatura jest niska. Odpowiedni ubiór zapewniający ciepło i bezpieczeństwo oraz regularne czyszczenie i konserwacja hulajnogi to przepis na udane przejażdżki zimową porą, zarówno dla młodych, jak i starszych amatorów hulania.

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.