Nowa dostawa juz tu jest! 

Bezpieczna jazda hulajnogą jesienią i zimą. Poznaj sposoby na zimę nie taką złą

Bezpieczna jazda hulajnogą jesienią i zimą. Poznaj sposoby na zimę nie taką złą

„Huhuha nasza zima zła!” – mówią słowa popularnej piosenki dla dzieci. Okazuje się jednak, że wcale nie musi być taka zła, zwłaszcza jeśli nie trzeba rozstawać się z ulubioną hulajnogą. Sprawdź, o czym należy pamiętać, by jazda na hulajnodze jesienią i zimą sprawiała tyle samo frajdy jak w inne pory roku i była równie bezpieczna.

Hulajnoga – jaki model na każdą pogodę?

Choć jazda na hulajnodze kojarzy się głównie z ciepłymi wiosennymi lub letnimi dniami, to nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niej również w chłodniejsze miesiące, zwłaszcza że w ostatnich latach zimy bywają dosyć łagodne. Warto jednak wybrać odpowiedni model, który sprosta trudniejszym warunkom atmosferycznym.

Jeśli wybierasz hulajnogę z myślą o jeździe również w trudniejszych warunkach pogodowych, zwróć uwagę na jej koła. Hulajnogi z pompowanymi kołami, np. Micro Flex Air zapewnią bardziej komfortową jazdę po nierównym terenie, a perforowana opona poprawi przyczepność nawet na mokrej nawierzchni. Nie oznacza to, że tylko taki model nadaje się do przejażdżek po zabłoconych chodnikach. Jeśli wybieramy hulajnogi z kołami z tworzywa sztucznego możemy sięgnąć po te z szerokimi kołami zapewniającymi maksymalną przyczepność Dla dzieci taką hulajnogą jest hulajnoga Maxi Micro Deluxe Pro. Ma szerokie koła z tworzywa sztucznego, które dodatkowo są wyposażone w wysokiej jakości łożyska ABEC9, dzięki którym niestraszne im błoto, kałuże czy mokry piasek. Młodzież może wybrać wręcz wyczynową hulajnogę Micro Rocket z szerokimi sportowymi kołami.

Jesienią i zima szczególnego znaczenia nabiera podest hulajnogi. Wilgotne czy nawet mokre podeszwy nie będą się ślizgały w czasie na hulajnogach Micro. Wszystkie hulajnogi Micro – również te dla dorosłych – mają na podestach naklejki z papieru ściernego lub antypoślizgowe silikonowe kształtki. Dzięki temu stopy stoją na nich stabilnie, nawet gdy pada.

Akcesoria przydatne podczas jesienno-zimowych przejażdżek

Bez kasku ani rusz

W chłodniejsze dni nie warto rezygnować z kasku na rzecz czapki – w końcu nawet najgrubsza czapka nie ochroni skutecznie głowy w trudnej sytuacji. Pamiętaj o tym, że żeby kask skutecznie chronił, musi dobrze przylegać do głowy, więc zakładanie pod niego klasycznej dzianinowej czapki nie jest dobrym pomysłem. Jeśli więc zależy Ci na czapce, wybierz taką, która jest przeznaczona do noszenia pod kaskiem.

Rękawiczki ochronią przed chłodem

Specjalne rękawiczki na hulajnogę ochronią dłonie przed wiatrem i chłodem. W przeciwieństwie do tradycyjnych zimowych rękawiczek te wykonane są z nieprzemakalnego tworzywa, więc niestraszny im deszcz. Co więcej, rękawiczki do jazdy na hulajnodze lub rowerze wyróżniają się właściwościami antypoślizgowymi. Zapewniają pewny chwyt kierownicy, a dłonie nie ślizgają się po niej, nawet gdy jest ona mokra od deszczu.

Pokrowiec na hulajnogę

Docenisz go zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Po przejażdżce po mokrym lub ubłoconym chodniku hulajnoga będzie po prostu brudna. Jeśli zamierzasz przesiąść się do autobusu lub Twoje dziecko będzie zabierać swój sprzęt do szkolnej szatni (nie polecamy zostawiania hulajnogi na zewnątrz w deszczowy dzień), pokrowiec pozwoli wygodnie przenosić i przechowywać hulajnogę bez ryzyka zabrudzenia wszystkiego dookoła.

Niech Cię zobaczą!

I nie chodzi tu jedynie o pokazanie się na jednym ze stylowych modeli naszych hulajnóg, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. W sezonie jesienno-zimowym dni często są pochmurne lub mgliste i szybko robi się ciemno. Zadbaj więc o dobrą widoczność na hulajnodze – swoją własną lub swojego dziecka. Warto pamiętać nie tylko o odblaskach zakładanych na ubrania, ale również o świecących elementach na samej hulajnodze.

Furorę wśród dzieci robią hulajnogi ze świecącymi kołami, np. Micro Sprite LED. Świecące podczas jazdy kółka są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również sprawiają, że dziecko jest lepiej widoczne na drodze. Koła wyposażone w diody LED w hulajnogach Micro działają na zasadzie dynamo – im dłużej dziecko jeździ na hulajnodze, tym dłużej się one świecą. Nie musisz się obawiać, że nagle wyczerpie się bateria i Twoje dziecko nie będzie już tak dobrze widoczne wśród innych użytkowników ruchu. Z kolei hulajnogi Mini Micro Deluxe Magic mają nie tylko koła LED, ale też rączki ze świecącymi końcówkami, które rozświetlają się po dotknięciu przez dziecko. Taka magia przełamywana przez bezpieczeństwo plus wyzwalający endorfiny ruch na powietrzu, to wymarzony zestaw na lepszy humor na ciemne, pochmurne dni.

Jeśli jednak Twoje dziecko ma klasyczną hulajnogę bez świecących kółek lub szukasz czegoś, co poprawi widoczność Twojego sprzętu, polecamy Ci światełko Micro Deluxe LED zakładane na kierownicę. Silikonowy pasek ułatwia założenie go w wybranym miejscu. Dwie diody LED można ustawić w taki sposób, by świeciły stale lub migały. Z takim wyposażeniem użytkownik hulajnogi na pewno nie pozostanie niezauważony! Światełko Micro jest bardzo uniwersalne, sprawdzi się również na rowerze.

Inną opcją akcesoriów do hulajnogi jest świecąca tuba na kierownicę. Łatwa w montażu, poprawi widoczność (a więc także i bezpieczeństwo Twojego dziecka). Dzięki diodom LED zapewnia silne światło przednie stałe lub migające. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dzięki czemu można ją dopasować do różnych modeli hulajnóg Micro.

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni wcale nie trzeba rezygnować z jazdy na hulajnodze. Twoje dzieci wciąż mogą mieć mnóstwo frajdy z przejażdżek z przyjaciółmi lub dojeżdżania na swoim ulubionym sprzęcie do szkoły. Ty również możesz wciąż cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu, jeżdżąc na swojej hulajnodze. Wystarczy wcielić w życie powyższe porady, by okazało się, że zima wcale nie jest taka zła, a hulajnoga to uniwersalny pojazd na cały rok.

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.