Nowa dostawa juz tu jest! 

Aktywnie i kreatywnie! Jak jesienią spędzać czas z dzieckiem na dworze i w domu? Poznaj nasze pomysły na zabawy z dzieckiem

Aktywnie i kreatywnie! Jak jesienią spędzać czas z dzieckiem na dworze i w domu? Poznaj nasze pomysły na zabawy z dzieckiem

Nie ma złej pory roku na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Trzeba jedynie dostosować sposób spędzania czasu do pogody i warunków atmosferycznych. Dlatego również jesienią  warto zabrać ze sobą na spacer hulajnogę, która ułatwi i uatrakcyjni aktywność najmłodszych. A gdy pogoda namawia nas jednak na pozostanie w domu, produkty Micro również pomogą aktywnie spędzić czas i rozładować nadmiar energii. Skorzystaj z naszych podpowiedzi, jak dzięki przemyślanym zabawom na naszych wyjątkowych hulajnogach dziecięcych można wspomóc nie tylko fizyczny rozwój dziecka, ale też jego stronę emocjonalną i psychiczną.   

Zabawy z hulajnogą dla najmłodszych

 Duża motoryka, koordynacja oko ręką, lepsze napięcie mięśniowe, jazda na hulajnodze dziecięcej wspomaga rozwój tych umiejętności. Warto zainwestować w zabawę z hulajnogą również naszą kreatywność, bo przynosi to dobre skutki także na innych poziomach – zarówno rozwoju fizycznego jak i psychicznego czy emocjonalnego. Pomaga też wyrabiać w małym człowieku zdrowsze i bardziej ekologiczne nawyki, które miejmy nadzieję pozostaną z nim już na całe życie.  

Najlepsze hulajnogi dla dzieci to zabawki, które niosą ze sobą wiele korzyści. Dzięki nim dzieci nabierają wiary we własne możliwości fizyczne. A dzięki temu wiarę i zaufanie do samych siebie.  Jak my rodzice możemy w tym je wspierać? Maluchom około 18 roku życia albo po prostu  tym, które już dobrze opanowały sztukę chodzenia, pozwólmy swobodnie brykać, skakać i jeździć po domu np. na uroczej zabawce Micro Air Hopper,. To nadmuchiwana piłka i jeździk w jednym. Warto zainwestować w tę zabawkę, bo skakanie na piłce polecają fizjoterapeuci wszystkim maluchom, a dzięki doczepianym kółeczkom Micro Air Hopper to także jeździk , a one jak wiadomo najlepiej rozładowują nadmiar dziecięcej energii.   

Malutkim dzieciom można też pozwolić jeździć po domu na hulajnogach z funkcją jeździka, jak Mini Micro3w1 Deluxe.  Nasze hulajnogi dla najmłodszych dzieci nie porysują podłogi i nie uszkodzą ścian lub mebli, gdyż nie mają ostrych krawędzi. A ich kółka wykonane z poliuretanu nie pozostawiają smug na podłodze i są ciche, więc nie grają na nerwach ani sąsiadom, ani nam samym.   Zarówno w domu jak i na dworze można dwu czy trzylatkowi zorganizować proste gry i zabawy z hulajnogą polegające na:

  • pokonywaniu toru przeszkód – w domu można go zbudować z zabawek, np. pluszaków, na dworze z patyków, kamyków czy innych rzeczy dostępnych pod ręką. 
  • jeździe slalomem – płynne mijanie zygzakiem ustawionych na podłodze przedmiotów,
  • układanie puzzli – na wybranej powierzchni można rozłożyć elementy układanki, po które maluszek musi jeździć hulajnogą,
  • jeżdżenie po ścieżce – na podłodze można wytyczyć drogę poprzez naklejenie np. taśmy malarskiej a na dworze wystarczy wyrysować kredą. Dziecko jeździ taką ścieżką i np. zbiera  coś z podłoża i przewozi  w jedno, wyznaczone miejsce. 

 Taka przemyślana zabawa zachęca dziecko do ruchu, pozwala mu zdobyć nowe umiejętności, a dzięki obecności i zachęcie ze strony rodzica pomaga budować poczucie własnej wartości i wiarę we własne siły. 

Zabawy z hulajnogą dla starszych dzieci

Hulajnogi dla starszaków pozwalają na więcej swobody podczas zabawy. Mini Micro Classic czy Mini Micro Deluxe są doskonałe do wyścigów, slalomów i torów przeszkód. Wśród zabaw na dworze, proponowanych dzieciom w wieku 3 lata i więcej można wymienić:

  • jeżdżenie po narysowanej wcześniej linii, np. ósemek. Zabawa ta wymaga manewrowania pojazdem,
  • omijanie przeszkód, slalom, również na czas,
  • wyścig, np. w parach. Można je uatrakcyjnić o pewne zasady poruszania się, np. ustalić, że można odepchnąć się dwa razy jedną stopą, po czym musi nastąpić zmiana na drugą, 
  • zabawę w sygnalizację świetlną – dzieci ruszają, gdy widzą zielone, a zatrzymują się na widok czerwonego. Dziecko, które niewłaściwie zareaguje na sygnał, wraca na wyznaczoną linię startu. 

Tego typu zabawy wzmacniają interakcję między dziećmi, pozwalają rozwijać słownictwo, wzbudzają zainteresowanie światem. Hulajnogi dziecięce to doskonałe pojazdy do nauki przez zabawę. Przemyślane zabawy można proponować dziecku także np. w czasie spaceru. Możecie wtedy np.:

  • liczyć przedmioty, które mijacie, np. samochody w kolorze niebieskim, latarnie lub zwierzęta,
  • poszukiwać przedmiotów zaczynających się na kolejną literę alfabetu,
  • poszukiwać przedmiotów o kształcie koła, kwadratu, prostokąta, trójkąta itp.,
  • poszukiwać przedmiotów tylko w ustalonym wcześniej kolorze.

Hulajnoga dla przedszkolaka może być też wykorzystana w domu lub mieszkaniu. Można bawić się w dowolną dziecięcą grę typu „Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy” czy „Gorące krzesła” (hulajnogi!) czy budować tor jazdy ze znakami i skrzyżowaniami. Samo przygotowanie takiej gry to wspaniała zabawa budująca i wzmacniająca więź z rodzicem. Radość, śmiech, bycie razem w połączeniu z zabawami ruchowymi na hulajnodze, okazuje się, że aktywna i kreatywna jesień może przynieść nam cała masę dobrych rzeczy.   

 

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.