Nowa dostawa juz tu jest! 

Kickboardy – czym są i jakie są ich zalety?

Kickboardy – czym są i jakie są ich zalety?

Większość z nas hulajnogi automatycznie zalicza do grupy pojazdów dwukołowych. Nie jesteśmy w błędzie, choć czasami możemy minąć się jednak z prawdą. Hulajnogi dwukołowe nie są bowiem jedynym dostępnym na rynku rodzajem tego środka transportu, ale to właśnie te modele niewątpliwie należą do najpopularniejszych. To je najczęściej zauważamy na ulicach, w wersji napędzanej siłą mięśni, najczęściej wykorzystywanej przez dzieci i młodzież, lub elektrycznej, do której każdego roku przekonuje się coraz większa liczba dorosłych. Miłośnicy tego sportu coraz chętniej sięgają również po tak zwane kickboardy, o których więcej opowiemy w niniejszym artykule.

Kickboard, czyli hulajnoga na trzech kółkach

Definicję tego rodzaju hulajnogi tak naprawdę można sprowadzić do liczby kół, bo to ta kwestia odróżnia ją od modeli tradycyjnych. Z tej cechy wynika też większość zalet tego typu pojazdu oraz fakt, że najczęściej kupujemy go z myślą o najmłodszych członkach rodziny. Hulajnoga typu kickboard posiada dwa koła z przodu oraz jedno z tyłu. Dzięki temu powierzchnia jej podestu jest zazwyczaj nieco większa niż w przypadku modeli dwukołowych. Skupmy się więc na korzyściach, płynących z zamiany dwóch kółek na trzy.

Kickboard to lepsza stabilność i łatwiejsze wejście w zakręt

Już pierwsze spojrzenie na trzykołowy pojazd z pewnością sprawiło, że wydał Ci się on wyjątkowo stabilny. Rzeczywiście, wysoki stopień stabilizacji to jedna z jego głównych zalet. Jest to oczywiście podyktowane obecnością dodatkowego koła. Kickboard tym samym stawia nieco mniejsze wymagania swoim użytkownikom, a opanowanie jazdy na nim jest dużo łatwiejsze niż w przypadku standardowych modeli hulajnóg. By się o tym przekonać, wystarczy stanąć na tym wyposażonym w trzy koła pojeździe. Od razu można zauważyć, że do tej statycznej czynności niepotrzebne jest balansowanie ciałem ani zaawansowana koordynacja ruchowa. Zupełnie inaczej dzieje się w przypadku hulajnóg dwukołowych – tutaj zwinność niezbędna jest już od samego początku korzystania z pojazdu. Kolejna kwestia to wchodzenie w zakręt. W przypadku standardowej hulajnogi robi się to niemal tak samo jak na rowerze – należy skręcić kierownicę w odpowiednią stronę oraz lekko pochylić ciało w tym samym kierunku. To właśnie z tym zadaniem, a właściwie z kombinacją dwóch zadań, problemy miewają początkujący użytkownicy, w tym przede wszystkim dzieci. Zmiana kierunku jazdy na kickboardzie wydaje się nieco łatwiejsza, samo pochylenie ciała bowiem wystarczy.

Kickboard Monster poradzi sobie z nierównościami na drodze

Podczas jazdy na hulajnodze wszelkie nierówności na chodniku czy ścieżce są odczuwalne, a w skrajnych przypadkach, jak najazd przednim kołem na głęboką wyrwę w jezdni, mogą powodować groźne upadki. To właśnie z tego powodu amatorom tego środka lokomocji zaleca się wzmożoną ostrożność, a także korzystanie z kasku oraz włączanie oświetlenia po zmroku. Dobrym rozwiązaniem może być też zamiana dwóch kółek na Kickboard Monster – trzykołowy model hulajnogi dla młodzieży i dorosłych. Jego stabilna konstrukcja sprawia, że niedogodności związane ze stanem nawierzchni stają się mniej odczuwalne. Nie oznacza to oczywiście, że można tym samym rozpędzać się do granic możliwości, nie zważając na otoczenie. W obu przypadkach zalecamy zachowanie wszelkich środków ostrożności oraz baczną obserwację okolicznej przestrzeni.

Hulajnoga Maxi MICRO Deluxe PRO dba o bezpieczeństwo Twojego dziecka

Wspomniane wcześniej kwestie związane ze stabilnością, łatwością prowadzenia oraz bezpieczeństwem jasno dowodzą, że hulajnogi trzykołowe są najlepszym wyborem dla najmłodszych dzieci. Marka Micro w swojej ofercie posiada modele skierowane już do kilkunastomiesięcznych maluchów, które dopiero rozpoczynają przygodę z chodzeniem. Hulajnogi przyczynią się do prawidłowego rozwoju motorycznego dzieci, zapewniając im przy tym dobrą zabawę i dostosowany do ich możliwości trening.

Dzięki dwóm kołom, umiejscowionym z przodu, z różnych modelów kickboardów mogą korzystać wszystkie te dzieci, które jeszcze nie opanowały jazdy rowerem, co sygnalizowaliśmy już wcześniej. Wynika to ze wspomnianego faktu, iż wchodzenie w zakręty na trzykołowych pojazdach jest po prostu łatwiejsze. Szerokość podestu również nie jest tu bez znaczenia. Dziecko może swobodnie stanąć na nim w pozycji, w której czuje się najbardziej stabilnie. Nie ma tu wymogu ustawienia jednej stopy za drugą, co kilkuletnim maluchom mogłoby sprawiać dodatkową trudność. Jazda na kickboardzie Maxi MICRO Deluxe PRO nie wymaga ponadto tak zaawansowanej umiejętności utrzymywania balansu ciała, jak przemieszczanie się na dwóch kółkach. Wraz z liczbą kół wzrasta też łatwość, z jaką dziecko może opanować sztukę hamowania, która jest niezbędna podczas bezpiecznej zabawy. Z biegiem lat zdolności motoryczne Twojej pociechy będą oczywiście wzrastać. Wówczas jako dumny rodzic możesz stopniowo podnosić jej poprzeczkę, by po jakimś czasie dokonać płynnej zamiany kickboardu na któryś z oferowanych przez firmę Micro modeli dwukołowych.

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.