Nowa dostawa juz tu jest! 

Hulajnogi wyczynowe – czym są i kiedy warto kupić?

Hulajnogi wyczynowe – czym są i kiedy warto kupić?

Kiedy u progu XXI wieku wybuchła moda na hulajnogi, szybko okazało się, że nadają się one również do trików i skoków tak samo jak rowery BMX czy skateboardy. Powstały wyczynowe wersje hulajnóg o większej wytrzymałości, mniejszej wadze, wyższym poziomie bezpieczeństwa. W tej sportowej rewolucji Micro jako specjalista od hulajnóg brało czynny udział.

Hulajnogi wyczynowe – co różni je od innych dwukołowych hulajnóg Micro?

Hulajnogi wyczynowe to aluminiowe hulajnogi, które się nie składają i są przeznaczone do używania w skate parkach do robienia tricków i wykonywania skoków. Dzięki lekkiej wadze i mocnej konstrukcji mogą też być używane do codziennych przejażdżek. Dla dzieci, które uwielbiają spędzać czas w skate parku idealna będzie Micro Trixx. To kompletna hulajnoga wykonana z najlepszych materiałów. Waży 3,7 kg, ma małe kółka i kierownicę (stery) obracającą się o 360 stopni. Z łatwością poddaje się manewrom. W hulajnogach wyczynowych podest jest krótszy od standardowych (w Micro Trixx ma 47 cm), a kierownica nie ma regulowanej wysokości. Dobierając hulajnogę wyczynową sprawdzamy więc najpierw, jaką wysokość ma kierownica, tak by pasowała o wzrostu użytkownika. W Micro Trixx kierownica ma 76 cm wysokości, jest więc odpowiednia dla dzieci od 126 do 160 cm wzrostu.

Hulajnoga wyczynowa jako kolejny krok po opanowaniu jazdy na Micro Speed+

Micro Trixx i inne wyczynowe hulajnogi to nie zawsze dobry pomysł na pierwszą hulajnogę. Zanim dziecko zacznie wykonywać zaawansowane sztuczki, powinno mieć dobrze opanowaną jazdę na klasycznej hulajnodze. Bardzo dobrym wyborem będzie Micro Speed+ nasza najbardziej wyczynowa z klasycznych hulajnóg. Choć kółka ma większe niż wyczynówka, dzięki silikonowym nakładkom pomaga rozwijać duże (jak na hulajnogę mechaniczną) prędkości. Można ćwiczyć się na niej w zjazdach, oczywiście najlepiej pod czujnym dorosłego. Nie raz widzimy też, że już dzieci w wieku przedszkolnym próbują pierwszych tricków. Wykorzystują do tego najczęściej trzykołową Maxi Micro Deluxe. To niezwykle mocna hulajnoga, która wiele wytrzyma, a dzięki trójkołowej konstrukcji jest stabilniejsza od dwukołówek. Tym niemniej nie polecamy skakania i akrobacji na hulajnogach innych niż wyczynowe.

Micro Trixx dla przyszłych profesjonalnych riderów

Dzieci często fascynują się oglądanymi na You Tube’ie czy Tik Toku pro riderami, umiejącymi robić niesamowite akrobacje na swoich hulajnogach. Ale każdy profesjonalista kiedyś zaczynał i właśnie dla początkujących przyszłych riderów zaprojektowaliśmy Micro Trixx. To najzgrabniejsza hulajnoga jaką można mieć, żeby zacząć uczyć się podstawowych tricków. Bunny hop czyli podskok, barspin czyli obrót kierownicy o 360 stopni czy tailwhip - obrót podestu wokół kierownicy, to tylko niektóre z tych, które można bez trudu i bezpiecznie opanować na Micro Trixx. W jaki sposób możesz osądzić, czy Twoje dziecko jest już gotowe wkroczyć do świata freestyle’u? Wystarczy, że będziesz obserwować jego styl jazdy. Jeżeli jeździ agresywnie, próbuje wskakiwać i zeskakiwać z krawężników i rozwija coraz większe prędkości, hulajnoga wyczynowa może być dobrym pomysłem. Wykonywanie trików i akrobacji na tradycyjnej dwukołowej hulajnodze nie służy jej i może być niebezpieczne. Dla dzieci spragnionych mocniejszych wrażeń, z predyspozycjami do zaawansowanej jazdy wyczynowej, Micro Trixx, będzie więc najbezpieczniejszym i najlepszym wyborem.

Do skateparku z hulajnogą Micro Trixx

Jazda na hulajnodze wyczynowej w skate parku to świetna zabawa. To najlepsze miejsce do spróbowania swoich sił na hulajnodze wyczynowej. W dużym miastach jest zazwyczaj kilka lub kilkanaście takich miejsc, ale i w mniejszych miejscowościach znajdzie się przynajmniej jedno. To właśnie tam Twoje dziecko może zmierzyć się z rampami, poręczami czy ławkami do wykonywania grindów (ślizgów) o różnym stopniu zaawansowania. Można tez ćwiczyć ewolucje na pegach – przykręcanych do przednich kołek nakładkach dołączonych gratis do Micro Trixx. W wielu skateparkach najmłodsi użytkownicy mogą przebywać wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, pamiętajcie o tym i o innych przepisach, tak by zabawa na Micro Trixx była w pełni bezpieczna.

Środki bezpieczeństwa podczas szaleństw na hulajnodze Micro Trixx

W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo wyczynowego sportowca w skateparku? Najważniejsze, by chronić najbardziej podatne na urazy części ciała. Ochraniacze na łokcie i kolana, by zapobiec urazom i przede wszystkim chroniący głowę kask typu orzeszek, który w naszym sklepie możesz zamówić razem z hulajnogą. Warto zadbać o to, by ekstremalną jazdę zawsze poprzedzała rozgrzewka. To bardzo ważne, by każdy z mięśni był odpowiednio przygotowany na nadchodzący wysiłek. A aby spocone dłonie nie ześlizgiwały się z kierownicy, warto wyposażyć dziecko również w profesjonalne rękawiczki przeznaczone do jazdy na hulajnodze.

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.