Super szybka dostawa! Wysyłamy w 24 godz. Zamów do 11:00 a hulajnogę otrzymasz następnego dnia (prócz świąt).

Ekologia w Micro

W Micro wierzymy, że dzięki hulajnogom zapewniamy dzieciom i całym rodzinom czystszy bardziej ekologiczny sposób na codzienne odkrywanie świata.

  • Teaser image
  • Teaser image
  • Teaser image
  • Teaser image

Jakie modele Waszych hulajnóg są dostępne w wersji ECO?

Zaczęliśmy od naszego sztandarowego produktu hulajnogi trójkołowej Mini Micro. POtem rozszerzyliśmy gamę Eco o Maxi Micro trójkołoa hulajnogę dla starszych dzieci oraz o produkty dla maluchów Mini Micro 3w1.  Oferujemy też wersje z kołami LED.

Co dokładnie kryje się pod nazwą ECO? Z czego zrobione są Wasze eko produkty?

Do dziecięcych hulajnóg ECO Micro wykorzystuje plastik odzyskany z oceanów, tzw. Zielony plastik (bo taki ma kolor). Z zielonego plastiku zrobione są podesty do Mini i Maxi ECO oraz hamulec do Mini.

Co kryje się pod nazwą „zielony plastik”?

Terminem „zielony plastik”, czy po prostu plastik z oceanów określa się wszystkie plastikowe odpady, które rzekami trafiają do mórz i oceanów. Szacuje się, że co roku jest to od 4,8 mln do 12,7 mln ton. Odławianie tych odpadów to część rozwiązania problemu zanieczyszczeń. Druga sprawa to zapobieganie temu, by kolejne tony śmieci nie trafiały do morza. Dlatego zużyty i już nieużywany sprzęt do łowienia ryb, liny, sieci i tym podobne tony plastiku produkowane przez rybołówstwo i przemysł związany z morzem są składowanie w przygotowanych do tego miejscach. Stąd pobiera się je do recyklingu. Im więcej firm będzie kupować plastik do przetworzenia, tym mniej będzie go dryfować po morzach i oceanach.

Dlaczego tylko część hulajnogi jest wykonana z przetworzonego materiału, a nie cała?

Mamy świadomość, że części hulajnogi poza podestem i hamulcem wykonanymi z przetworzonego plastiku, są mniej przyjazne dla środowiska. Jednak w tej chwili nie mamy technicznych możliwości tworzenia równie solidnych i bezpiecznych hulajnóg w 100 proc. z przetworzonych materiałów. Na przykład bazy hulajnóg nie da się wykonać z taką samą precyzją i zachowując nasze najwyższe standardy bezpieczeństwa. Pracujemy jednak nad stworzeniem takich materiałów, by w przyszłości móc oferować produkt ECO 100%. Sądzimy też, ze dzięki oferowaniu części zamiennych oraz serwisowi posprzedażowemu naszych hulajnóg, bilans zużycia CO2 przez nasze ECO hulajnogi wypada o wiele bardziej pozytywnie niż konkurencji, której produkty często lądują w koszu po sezonie czy dwóch.

Czy użycie produktów z recyklingu wpływa na jakość hulajnóg ECO?

Nie, w żadnym wypadku. Odzyskany zielony plastik używany do produkcji podestu i hamulca w Mini Eco jest tej samej jakości co „świeży” plastik. Ma takie same właściwości fizyczne i spełnia te same standardy.

W jakim kolorze są dostępne produkty ECO?

W kolorze zielonym, bo to naturalny kolor przetworzonego plastiku oraz w kolorach czarnym i miętowym. Wybieramy barwniki najbardziej przyjazne dla środowiska.

A co z opakowaniem, czy też jest przyjazne dla środowiska?

Robiąc hulajnogi ECO staraliśmy się, żeby opakowania były jak najbardziej przyjazne środowisku. Używamy papieru z certyfikatem FSC, który oznacza że został on pozyskany w sposób zrównoważony, bez niszczenia lasów. Zminimalizowaliśmy użycie plastiku wewnątrz opakowania: hulajnogi nie są zapakowane w torbę, jedynie rączki dla ochrony przed zniszczeniem zostały owinięte zwykłym brązowym papierem. Instrukcję obsługi też wydrukowaliśmy na papierze z certyfikatem FSC i włożyliśmy do torby wykonanej z przetworzonego plastiku.