Nowa dostawa juz tu jest! 

Czy jesienią i zimą można jeździć na hulajnodze?

Czy jesienią i zimą można jeździć na hulajnodze?

Oczywiście, że można a nawet trzeba! Ruch na świeżym powietrzu jest wskazany o każdej porze roku, a od aktywności fizycznej nie warto robić sobie dłuższych przerw. Jeśli więc tylko nie leje jak z cebra czy nie ma wielkiego mrozu, zalecamy hulajnogi Micro dla utrzymania kondycji, hartowania organizmu i sposobu na dobry humor w pochmurne krótkie dni. Gdy robi się zimno, ważny jest odpowiedni niekrępujący ruchów strój oraz dodatkowe środki ostrożności: kask, ochraniacze, światełka i dzwonki. Oto modele, które szczególnie sprawdzą się w chłodniejsze dni.

W drodze do przedszkola: hulajnogi Mini Micro

Mini Micro Deluxe nie poddaje się żadnej aurze. Ta trzykołowa hulajnoga z dwoma kołami z przodu jest mistrzynią stabilności i bezpiecznej jazdy dla małych dzieci w każdych warunkach. Dzięki wysokiej klasy łożyskom (ABEC9) koła bezawaryjnie znoszą kałuże, piach i pośniegowe błoto, chociaż warto przeczyścić je po każdym użyciu. Warto też sprawdzać, czy pod hamulcem nie nagromadził się piach i błoto. Na zabezpieczonym silikonowymi napisami podeście nie będą się ślizgać mokre buty, a wykonane z gumy o dużej gęstości rączki ułatwią kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach. Dla większego bezpieczeństwa hulajnogę można wyposażyć w zwiększające widoczność światełko lub wybrać model z kołkami LED. Najnowszym pomysłem Micro jest Mini Micro Deluxe Magic LED, która ma nie tylko świecące kółka, ale też świecące rączki które rozświetlają się przy dotknięciu. Magia pobudzająca wyobraźnię dziecka i rzeczywistość, która sprawia, że hulajnoga jest lepiej widoczna, a mały użytkownik bardziej bezpieczny.  

Bezpieczna pierwsza dwukołówka: Micro Sprite Deluxe

Twoje dziecko niedługo kończy przedszkole albo już jest uczniem pierwszych klas szkoły podstawowej? Dzieciom w tym wieku na jesienno- zimowe wyprawy szczególnie polecamy model Micro Sprite Deluxe. Słońca jest jak na lekarstwo, przyda się więc mocno świecące zintegrowane światło przednie, które jest zainstalowane na drążku kierownicy tej hulajnogi. Lampka ma dwa tryby: stały oraz migający. Oba z nich sprawiają, że dziecko jest doskonale widoczne na drodze. Dodatkowo w tylny hamulec został wbudowany odblaskowy reflektor. Zakrzywiona rowerowa kierownica w Micro Sprite Deluxe to ergonomiczne rozwiązanie zapewniające lepsze panowanie nad pojazdem, przydatne zwłaszcza, gdy jest wilgotno i mokro. Poza tym te same zalety, które mają wszystkie hulajnogi Sprite: niewielka waga, nieduże, ale wygodne kółka wysokiej jakości, najprostszy z możliwych sposób składania – wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Samodzielny dojazd do szkoły na Micro Speed+

Micro Speed+ to ulubiona hulajnoga na dojazdy do szkoły uczniów młodszych klas podstawówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać  z niej jesienią czy zimą. W chłodniejsze pory roku chodniki często pokryte są gałęziami drzew oraz drobnymi kamieniami, które nie stanowią przeszkody dla tego pojazdu. Koła o średnicy 145 mm zostały bowiem wzmocnione przez silikonowe nakładki, co sprawia, że hulajnoga pochłania wstrząsy wywołane jazdą po nierównej nawierzchni. Ważna informacja dla lubiących pędzić na Micro Speed+. Nawet  przy niepogodzie można na niej szybko jeździć, zgodnie z zasadą im większe kółka, tym większa stabilność. Warto jednak pamiętać o kasku, który chroni najważniejszą część ciała – głowę. Przyda się też światełko oraz dzwonek.

Micro Flex Air – pogromca każdej drogi

Starszej młodzieży i dorosłym, którzy chcą jeździć bezpiecznie w najtrudniejszych nawet warunkach szczególnie polecamy Micro Flex Air, hulajnogę na pompowanych kołach. Są bardziej elastyczne niż koła wykonane z poliuretanu, dzięki czemu łatwiej dopasowują się do różnych nawierzchni, a dzięki perforowanej oponie są bardziej stabilne nawet na mokrej drodze. Zapewniają bardzo dobrą amortyzację, co przekłada się przede wszystkim na wysoki komfort jazdy. Micro Flex Air ma też wygodny, elastyczny podest, który pochłania wstrząsy tak samo dobrze jak sprężyny zawieszenia. Obrazu tej luksusowej i wygodnej hulajnogi dopełnia regulowana kierownica i bardzo przyjazna użytkownikom waga, jedynie 4,85 kg. Jak inne hulajnogi Micro, Micro Flex Air jest składana, przez co doskonale nadaje się do łączenia jazdy na niej z korzystaniem z komunikacji miejskiej. Przed wejściem do pojazdu złożoną hulajnogę bierzemy  do ręki, po wyjściu rozkładamy jednym ruchem i podjeżdżamy tam, gdzie chcemy.

Przydatne akcesoria: torby i plecaki na hulajnogę

Obok kasku, światełka czy dzwonka warto wyposażyć się również w wybrane torby i plecaki na hulajnogę, dostępne w sklepie Micro. Są tu zarówno modele montowane na kierownicy, jak i te, które można zakładać na ramię lub na plecy. Kolorowe plecaki w jednorożce lub w rakiety na pewno zadowolą wymagające przedszkolaki, które mogą nosić w nich buty na zmianę czy ulubione zabawki. Młodzieży i dorosłym polecamy natomiast popularne plecaki typu worek w różnych rozmiarach. Jednym  z najbardziej praktycznych nie tylko dziecięcych gadżetów w naszym sklepie jest bottleholder: torba na butelkę Micro. Odpowiednie nawodnienie jest ważne o każdej porze roku, nie tylko latem. By pamiętać o piciu dużych ilości wody, warto mieć ze sobą bidon czy butelkę, które idealnie zmieszczą się właśnie w naszym bottleholderze, którą można z kolei założyć na kierownicę hulajnogi. Bottleholder oferujemy w różnych wzorach w neonowe kropki czy niebieskie dinozaury po gładką elegancką czerń. 

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?
26 lutego 2024

Jaka hulajnoga dla osób mieszkających w bloku?

Hulajnoga to wymarzony środek transportu do jazdy po mieście dla każdego. Uwielbiana przez dzieci jako najprostsza i najłatwiejsza w użyciu zabawka ruchowa i świetny sposób np. na dojazdy do szkoły. Dorośli korzystając z hulajnogi zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu i aktywności fizycznej.

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?
26 lutego 2024

Hulajnogą czy rowerem? Kiedy hulajnoga sprawdzi się lepiej?

Hulajnoga czy rower? Każdy kto próbował tych środków transportu nie ma wątpliwości. Oba zapewniają przyjemny i przyjazny dla środowiska sposób na mobilności. A który jest bardziej efektywny? W tym artykule bierzemy pod lupę zalety i przewagi hulajnogi nad rowerem w takich aspektach jak komfort i wygoda, bezpieczeństwo i praktyczność.

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.
14 lutego 2024

Hulajnoga elektryczna? Dziękuję, pojeżdżę na zwykłej. Korzyści dla zdrowia, samopoczucia i oszczędności.

Światowe prognozy przewidują, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie do 9,8 miliarda. Z tego 68 proc, czyli 6,7 miliarda żyć będzie w miastach. Staną się one za ciasne dla prywatnych samochodów, a na znaczeniu zyskiwać będzie mikro mobilność – wszelkie pomysły na bardziej sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście.