Pomysł na rodzinną wycieczkę hulajnogami

Pomysł na rodzinną wycieczkę hulajnogami

Dość scrollowania, weź się do hulania. W dobie komputerów i smartfonów, warto postawić na aktywność na świeżym powietrzu. Jak zachęcić dzieci do wyjścia na zewnątrz, zapewniając im przy tym rozrywkę i przyjemność? Jakie są pomysły na spędzanie aktywnego czasu z rodziną?

Rodzinne wycieczki na hulajnogach 

Hulajnogi to świetna zabawka ruchowa zarówno dla małych, jak i większych dzieci. Co więcej, w ostatnich latach popularność zyskują również hulajnogi dla nastolatków i dorosłych. Na miejskich skwerach można coraz częściej spotkać nie tylko skaterów, ale też dzieciaki i młodzież wykonującą triki na wyczynowych hulajnogach. Ten uniwersalny produkt spodoba się każdemu, bez względu na wiek. A że hulajnogi produkuje się nawet dla dzieci, które dopiero co nauczyły się chodzić, można śmiało wyruszyć na wyprawę hulajnogową całą rodziną. 

Aktywność na świeżym powietrzu to kopniak energetyczny dla ciała i ducha. Żeby cała rodzina mogła mieć z tego frajdę, trzeba znaleźć coś, co sprawi radość każdemu niezależnie od wieku czy sprawności.  Wycieczki na hulajnogach to idealny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Wśród wielkiego wyboru modeli hulajnóg, bez problemu znajdziemy taką, która zadowoli poszczególnego członka rodziny. Na początku możemy wyruszyć do najbliższego parku czy placu zabaw, później wycieczki na hulajnogach mogą być coraz dłuższe. 

Spędzanie czasu na hulajnogach - pomysły

Rodzinna wycieczka musi mieć cel i dobrze zaplanowaną trasę. Warto przed wyprawą pochylić się nad planem miasta i wybrać trasę prowadzącą małymi uliczkami, wśród zieleni, po ładnej okolicy. Jazdę na hulajnogach można bez trudu połączyć z korzystaniem z miejskiej komunikacji.  Przeciwnie niż z rowerem, z hulajnogą nikt nas nie wyrzuci z pojazdu. Jeździki i hulajnogi dla maluszków, nie zajmują dużo miejsca, hulajnogi dla starszych dzieci oraz sprzęt dla młodzieży i dorosłych są składane, można je łatwo wnosić i przewozić autobusem czy tramwajem.  Kilkukilometrowa trasa po mieście z odpowiednio rozłożonymi przystankami nie zmęczy, ale da możliwość integracji ze sobą i naturą. Pozwoli poznać miasto, w którym mieszkamy z zupełnie nowej perspektywy, może tez być świetnym sposobem na zwiedzanie miast, w których jeszcze nie byliśmy. Pamiętajmy, że u dzieci ruch na świeżym powietrzu sprzyja prawidłowemu rozwojowi ciała i mózgu. Dostęp do świeżego powietrza i aktywność sportowa to dla młodzieży czy dorosłych świetny relaks po całych dniach w szkole czy przy biurku. Jednym słowem wycieczki na hulajnogach to połączenie przyjemnego z pożytecznym. 

Oprócz atrakcyjnego celu wycieczki – nowa lodziarnia, o której wszyscy mówią, świeżo otwarty plac zabaw, ciekawy budynek, którego jeszcze nie znamy, warto urozmaicić sobie sama jazdę. Dzieci mają w sobie ogromne pokłady energii, z radością więc wezmą udział w różnych zawodach czy wyścigach, a jak starsi dadzą się wciągnąć w dziecięce zabawy, to będzie to dla nich najmilej spędzony czas.   Hulajnogi dla młodzieży i dorosłych to pomysł na integracyjne spędzenie czasu z młodszymi członkami rodziny czyli to, czego naszym dzieciom nigdy za wiele. 

Hulajnogi a deszczowa pogoda 

Jeśli pogoda nie sprzyja, a Twojego malucha rozpiera energia, bez problemu możesz stworzyć warunki do zabaw z hulajnogą w salonie. Wiele modeli hulajnóg nadaje się również do jeżdżenia w pomieszczeniach. Dzięki kołom z poliuretanu (sztucznego kauczuku) nie grozi nam zniszczenie podłogi, a że hulajnogi jeżdżą cicho, również sąsiedzi nie będą krzywo na nas patrzeć. Długi przedpokój, czy pokój z dostateczną ilością miejsca (krzesła wędrują po ścianę), niewiele trzeba, by stworzyć miejsce do aktywnej zabawy dla malucha. W przypadku starszych dzieci, warto sprawdzić, czy w Twoim mieście są specjalne kryte przestrzenie, gdzie można pojeździć na hulajnogach. 

Jak wybrać najlepsze hulajnogi dla całej rodziny? 

Dopasowanie odpowiedniej hulajnogi dla każdego członka rodziny nie jest ani czasochłonne, ani wymagające. Podstawowa sprawa to wybór jakościowej marki, która już na starcie gwarantuje satysfakcję z zakupu. Nieodzownym elementem profesjonalnego sklepu jest dostępność części zamiennych i serwisu oraz akcesoriów. Każda osoba, bez względu na wiek, powinna zaopatrzyć się w akcesoria chroniące  bezpieczeństwo. Kask to absolutne minimum, natomiast dla młodszych dzieci świetnie sprawdzą się też ochraniacze, amortyzujące upadki. 

Zdecydowanym bestsellerem dla najmłodszych są hulajnogi Mini Micro, które rosną razem z dzieckiem. Niektóre modele, takie jak Mini Micro 3w1 to bezsprzeczny hit, który posłuży dziecku przez kilka lat. Ten sprzęt zmienia się z bezpiecznego jeździka dla najmłodszych w prawdziwą hulajnogę dla kilkulatka. Hulajnogi dla przedszkolaków z dwoma kółkami z przodu zapewniają większą stabilność podczas jazdy i rozwijają  zmysł równowagi u małych dzieci. Hulajnogi to bowiem nie tylko sprzęt do świetnej zabawy, ale i rozwoju ciała i mózgu. Dostępność hulajnóg dla starszych dzieci jest naprawdę oszałamiająca. Mnogość modeli i kolorów z pewnością zaspokoi potrzeby każdego. Warto również zwrócić uwagę na hulajnogi wyczynowe, które mogą rozwinąć nową pasję u Twojego dziecka.

 

Połączenie jeździka z hulajnogą? Odkryj Mini2Grow Deluxe Magic LED, wyjątkowy pojazd dla najmłodszych!
16 maja 2023

Połączenie jeździka z hulajnogą? Odkryj Mini2Grow Deluxe Magic LED, wyjątkowy pojazd dla najmłodszych!

Twoje młodsze dziecko zazdrośnie patrzy na hulajnogę starszego brata lub siostry, jest jednak za małe, by jeździć na własnej? A może nie chce siedzieć już w spacerówce i szukasz odpowiedniego jeździka na spacery? Jeśli na choć jedno pytanie Twoja odpowiedź brzmi: tak!, poznaj Mini2Grow Deluxe Magic LED – połączenie jeździka i hulajnogi idealne dla Twojego malucha!

Kickboard Monster. Czym się wyróżnia ta unikalna hulajnoga?
16 maja 2023

Kickboard Monster. Czym się wyróżnia ta unikalna hulajnoga?

Hulajnogi już dawno przestały się kojarzyć z pojazdem przeznaczonym wyłącznie dla dzieci. Widok dorosłej osoby poruszającej się na takim sprzęcie nikogo nie dziwi. Jeśli i Ty rozważasz zakup hulajnogi dla siebie, poznaj model Kickboard Monster – naszą autorską hulajnogę trójkołową przeznaczoną dla dorosłych i nastolatków.

Jaką hulajnogę wybrać dla dziecka 10+?
16 maja 2023

Jaką hulajnogę wybrać dla dziecka 10+?

Kto raz poczuje radość z hulania, niechętnie schodzi z tego pojazdu. Twój 10-latek wciąż chętnie jeździ na hulajnodze? A może szukasz hulajnogi dla nastolatka? Sprawdź, jaka hulajnoga będzie dla najlepsza dla dziesięciolatka i młodszego nastolatka?