Micro a środowisko - co robimy dla naszej planety?

Micro a środowisko - co robimy dla naszej planety?

Ochrona środowiska naturalnego nie jest już tylko zadaniem dla ekologów, to nasz wspólny obowiązek. Każdy z nas może zrobić coś, by przyszłe pokolenia miały szansę wzrastać i rozwijać się w zdrowym, bezpiecznym świecie. Segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i wody, niemarnowanie jedzenia, a nawet chodzenie po zakupy z własną torbą, każde działanie, które chroni środowisko naturalne, jest potrzebne i przydatne. 

Również coraz więcej firm wprowadza proekologiczne rozwiązania, szkolą personel,  korzysta  z tzw. zielonych technologii, dokonuje zmian w swoich produktach. Prowadzenie firmy zgodnie z zasadami zrównoważonego biznesu to odpowiedź na poważne zagrożenie, jakim jest kryzys klimatyczny. To konieczność, w obliczu realnych oraz nieodwracalnych skutków niszczącego oddziaływania człowieka. 

Micro oferuje swoim klientom hulajnogi i rozwiązania ekologiczne, a także wspomaga finansowo działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Nasza marka powstała z poczucia, że możemy dać dzieciom i całym rodzinom bardziej ekologiczny i zrównoważony sposób poznawania świata.   

Dbamy o czyste o powietrze przekonując, że hulajnoga jest jednym ze środków miejskiego transportu. Namawiamy dzieci i rodziców do rezygnowania z dojeżdżania do szkoły samochodem i korzystania z hulajnogi. Tak samo uważamy, że dojeżdżanie do pracy hulajnogą służy nie tylko naszej sprawności fizycznej i zdrowiu, ale też jest korzystne dla planety. Wychodzimy bowiem z założenia, że każdy najmniejszy dystans, który pokonamy korzystając z własnych nóg czy wspomagając się nieemisyjnym środkiem transportu takim jak hulajnoga, to wielki zysk dla środowiska naturalnego.  

Hulajnogi – ekologiczne rozwiązanie w mieście

Nasze działania wpisują się w coraz popularniejsze ekologiczne trendy, które zmieniają oblicze wielkich miast. Najbardziej zauważalny to rezygnacja z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej, roweru lub hulajnogi. Firmy montują stojaki na rowery, finansują pracownikom bilety autobusowe, przekonują pracowników do bycia bardziej eko. 

Na popularności w ostatnich latach zyskują hulajnogi szczególnie w wielkich miastach. Uniwersalne, bo chętnie wybierane zarówno przez dzieci, jak i młodzież i osoby dorosłe, pozwalają w krótkim czasie dotrzeć do celu, bez konieczności tkwienia w korkach. Poruszanie się na nich poprawia kondycję, pozwala dotlenić organizm i zapewnia niezbędny ruch. 

Jeżdżenie hulajnogą ma minimalny wpływ na środowisko naturalne. Jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem dla środowiska niż przejazd samochodem czy autobusem. Eliminuje negatywne skutki w postaci emisji spalin, a hulajnóg można używać przez cały rok. Wysokiej jakości pojazdy są trwałe i odporne na zniszczenia mechaniczne. W Micro projektujemy i produkujemy je tak, by mogły służyć jak najdłużej . Kluczowe w tym są części zamienne i serwis, które oferujemy wszystkim użytkownikom hulajnóg Micro. Dzięki temu każdy nasz pojazd można naprawić, odnowić i dać mu nowe życie, zamiast wyrzucać i zaśmiecać planetę.   

Hulajnogi eco – jak powstają?

Nie tylko wymienne części zamienne, ale całe hulajnogi ekologiczne wykonane z materiałów pochodzących z recyclingu. Micro wpisuje się w światowy trend zagospodarowywanie niepotrzebnych już metali i tworzyw sztucznych poprzez podarowanie im drugiego życia. Plastikowe elementy w linii eco w hulajnogach Mini Micro Deluxe Eco, Maxi Micro Deluxe Eco, Mini 3w1 Eco są produkowane z plastiku odzyskanego z mórz i oceanów.    

Po wodach oceanów na całym globie dryfuje 12,7 mln ton odpadów, w tym mnóstwo nieużywanych już sieci i lin, które wcześniej służyły do połowu ryb. Pozyskiwanie tego plastiku i jego ponowne przetworzenie to zmniejszenie zanieczyszczeń światowych zasobów wodnych. Z odzyskanego, tzw. „zielonego plastiku wytwarzamy podest i hamulec hulajnóg Eco. Mają one te same cechy i właściwości fizyczne, co podzespoły wykonane ze „świeżego” tworzywa. Jak wszystkie trójkołowe hulajnogi Micro nasze ekologiczne produkty mają te same zalety:

- stabilność,

- lekkość,

- bezpieczeństwo użytkowania,

- wysoka jakość

- możliwość regulowania kierownicy i dostosowywania do wzrostu użytkownika

Hulajnogi eco nie zawierają szkodliwych substancji i są w pełni bezpieczne dla dzieci. Sprzedajemy je w przyjaznych dla środowiska opakowaniach, wytwarzanych z papieru pozyskiwanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nasze kartony posiadają certyfikat FSC, co oznacza, że produkcja, przetwarzanie oraz handel nim jest realizowany w myśl obowiązujących przepisów Unii Europejskiej. Drewno niezbędne do jego wytworzenia pozyskiwane jest z legalnych źródeł, z terenów niezagrożonych i z poszanowaniem praw lokalnych społeczności.

Jak jeszcze dbamy o środowisko naturalne?

Jako producent hulajnóg Eco Micro przystąpiło do projektu 1% DLA PLANETY.  1% rocznej sprzedaży hulajnóg z linii Eco jest przekazywane organizacjom non profit, które zajmują się ochroną środowiska naturalnego. Dzięki tym środkom możliwe jest finansowanie działań mających na celu rozwiązywanie ekologicznych problemów współczesnego świata. To sposób na ochronę zasobów ziemi, z których producenci czerpią zyski wykorzystując je w procesie produkcji. 

Od początku działalności w 2002 roku, w ramach projektu rozdysponowano już 250 mln dolarów. Otrzymały je organizacje, które działają na rzecz ochrony środowiska w ponad 40 krajach. Jedną z nich jest polska organizacja - Inicjatywa Dzikie Karpaty. Dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy dostrzegli niewiarygodne piękno wiekowej Puszczy Karpackiej chroniona jest przyroda tego wyjątkowego łańcucha górskiego. To niesamowite być częścią tak ważnej dla świata inicjatywy.   

Hulajnoga na długie lata, czyli dlaczego warto wybrać hulajnogi Micro?
14 lutego 2023

Hulajnoga na długie lata, czyli dlaczego warto wybrać hulajnogi Micro?

To w Szwajcarii w firmie Micro Mobility u progu XXI wieku wymyślono aluminiowe składane hulajnogi. Zastąpiły ciężkie drewniane hulajnogi naszych pradziadków i zmieniły wygląd ulic w miastach na całym świecie. Trwałe, proste w użyciu i dające mnóstwo radości  pozwalają nawet najmłodszym poznawać świat na własnych zasadach.

Pomysł na rodzinną wycieczkę hulajnogami
14 lutego 2023

Pomysł na rodzinną wycieczkę hulajnogami

Dość scrollowania, weź się do hulania. W dobie komputerów i smartfonów, warto postawić na aktywność na świeżym powietrzu. Jak zachęcić dzieci do wyjścia na zewnątrz, zapewniając im przy tym rozrywkę i przyjemność? Jakie są pomysły na spędzanie aktywnego czasu z rodziną?

Sprawdzony pomysł na prezent dla 2-3 latka. Co wybrać?
14 lutego 2023

Sprawdzony pomysł na prezent dla 2-3 latka. Co wybrać?

Dziecko w wieku 2 – 3 lat jest odkrywcą, zafascynowanym całym światem małym człowiekiem, który chce go poznawać na każdy możliwy sposób. Ma potrzebę bycia samodzielnym oraz niezależnym,  chce mieć więcej swobody, robić wiele rzeczy na swój własny sposób.  Ruch jest nieodłącznym elementem jego życia. Jest on również potrzebny do rozwijania nabytych wcześniej umiejętności.