Hulajnoga na długie lata, czyli dlaczego warto wybrać hulajnogi Micro?

Hulajnoga na długie lata, czyli dlaczego warto wybrać hulajnogi Micro?

To w Szwajcarii w firmie Micro Mobility u progu XXI wieku wymyślono aluminiowe składane hulajnogi. Zastąpiły ciężkie drewniane hulajnogi naszych pradziadków i zmieniły wygląd ulic w miastach na całym świecie. Trwałe, proste w użyciu i dające mnóstwo radości  pozwalają nawet najmłodszym poznawać świat na własnych zasadach. Łatwo je przechowywać, transportować i jeździć na nich, dlatego w Micro szczerze wierzymy, że hulajnogi nie są tylko ciekawostką, ale zmieniają sposób w jaki ludzie przemieszczają się w naszym szybko zmieniającym się świecie. Od zrewolucjonizowania spacerów z dziećmi, przez dojazdy do szkoły czy do pracy po rodzinne wycieczki, hulajnogi mają tyle zastosowań, ile naszych potrzeb zaspokajają. Jakie hulajnogi kupić, aby ich jakość pozwalała na użytkowanie przez wiele lat? 

Jak sprawić, aby hulajnoga służyła kilka lat? 

Najważniejszym krokiem w stronę jak najdłuższej trwałości hulajnogi jest zakup jakościowego sprzętu od zaufanego sprzedawcy. Wbrew pozorom kupno droższego produktu jest bardziej opłacalne niż zakup sprzętu słabej jakości, który po roku będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia. Pamiętajmy jednak, że o sprzęt trzeba odpowiednio dbać. Co robić, aby hulajnoga była inwestycją na kilka lat? Naszym klientom radzimy z całą mocą, by przechowywać hulajnogę, zarówno w zimie jak i w sezonie, w zadaszonym pomieszczeniu z dala od wilgoci i silnego działania promieni słonecznych, które mogą spowodować korozję i odbarwienia. Dobrym pomysłem na przedłużenie żywotności hulajnogi jest jej regularne smarowanie. Łożyska kół będą lepiej chodziły, a hulajnoga będzie się lepiej zamykać i otwierać, gdy posmarujemy także śrubki w systemie składania. Warto też smarować sprężynę hamulca – będzie lepiej działać. Zwykły rowerowy smar będzie w sam raz.  

Przed zakupem sprzętu zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych warto upewnić się, czy firma oprócz nowych produktów, oferuje również części zamienne. Zniszczona hulajnoga jest nie tylko niekomfortowa w użyciu, ale przede wszystkim nie jest bezpieczna. Bezpieczeństwo podczas zabawy to podstawa. Sklep Micro hulajnogimicro.pl oferuje kierownice czy hamulce, poprawiające bezpieczeństwo podczas jazdy. W ofercie sklepu są również profesjonalne zabezpieczenia chroniące przed kradzieżą czy wymienne rączki, pozwalające na odświeżenie sprzętu. Wszystkie inne części – śrubki, sprężynki, widelce, mechanizmy składania można zakupić kontaktując się z naszym biurem obsługi klienta.

Jakie części wymieniać, aby jazda hulajnogą była bezpieczna? 

Szwajcarski producent hulajnóg Micro stawia przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo. Podstawą są sprawne hamulce. Hamulce w hulajnogach Micro sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach. Przy częstym użytkowaniu sprzętu warto sprawdzić ich stan i w razie potrzeby wymienić je na nowe. Może się zdarzyć, że pod hamulec, czyli między hamulec a tylne koło, dostanie się piasek, drobne kamyczki, błoto. To może uszkodzić koło i zmniejszyć efektywność hamulca – będzie gorzej działał. Dlatego warto spróbować wyczyścić miejsce pod hamulcem – zaoszczędzimy sobie wydatków i stresów. Kolejnym istotnym elementem są kółka i łożyska, gwarantujące bezpieczną i komfortową jazdę. To elementy, które ulegają wytarciu i zużyciu, dlatego warto np. przed nowym sezonem ocenić ich stan i  w razie potrzeby zamienić na nowe.   

Serwis hulajnóg a długotrwałość sprzętu 

Hulajnogi Micro to nie tylko hulajnogi, akcesoria i części do nich. To również profesjonalny serwis. Wymiana części jest prosta i niekłopotliwa i można sobie samemu z nią poradzić, ale jeśli brak nam czasu czy po prostu chęci, można skorzystać z pomocy naszego serwisu.  Przy okazji hulajnoga zostanie sprawdzona pod kątem komfortu i bezpieczeństwa. Sprawny sprzęt gwarantuje bezpieczną jazdę, dlatego warto oddać go w ręce specjalistów. A serwis hulajnogi tak jak przegląd samochodu powinien się odbywać przynajmniej raz do roku, najlepiej przed rozpoczęciem nowego sezonu na wiosnę. 

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie i dokręcenie wszystkich śrub, które mogły się poluzować podczas jazdy. Niezwykle ważnym krokiem jest sprawdzenie systemu składania hulajnogi, aby uniknąć sytuacji, w której nie będzie ona do końca rozłożona podczas jazdy. To mogłoby doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Dodatkowo możemy zaoferować sprawdzenie stanu hamulców, oliwienie i czyszczenie mechanizmów oraz wymianę zużytych części. 

Regularne serwisowanie hulajnogi pomaga zachować ją w idealnym stanie bez konieczności wydawania pieniędzy na nowy sprzęt. Jest to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa. 

Czy warto inwestować w droższe hulajnogi? 

Hulajnoga Micro powstaje najpierw w komputerze projektanta, potem wykonywany jest prototyp, wypróbowywany, poprawiany aż hulajnoga jest gotowa, by przejść ciężkie testy na wytrzymałość, odporność i uzyskać certyfikaty niezbędne do tego, by mogła trafić do produkcji. Używamy najlepszych dostępnych materiałów, farb wolnych od toksyn i metali ciężkich, tworzymy własne formy wtryskowe. Ze względu na jakość i nieposzlakowaną opinię wielkie światowe marki samochodowe jak Mercedes, BMW, Porsche czy Mazda wraz z wybranym modelem samochodu oferują hulajnogi Micro produkowane specjalnie dla tych marek.  

Inwestycja w sprzęt najwyższej jakości gwarantuje zakup na lata. Sama trwałość produktów jest zaskakująca, na jednej hulajnodze jeżdżą latami kolejne dzieci. . Dostępność części zamiennych i profesjonalnego serwisu pozwala też za niewielką kwotę odnowić i odświeżyć hulajnogę swoją czy dziecka. Nie zapominajmy też, że kupując wysokie jakościowo i trwałe hulajnogi Micro  chronimy również naszą Ziemię, udręczoną tonami śmieci i niepotrzebnych rzeczy wyrzucanych przez ludzi.   

 

Połączenie jeździka z hulajnogą? Odkryj Mini2Grow Deluxe Magic LED, wyjątkowy pojazd dla najmłodszych!
16 maja 2023

Połączenie jeździka z hulajnogą? Odkryj Mini2Grow Deluxe Magic LED, wyjątkowy pojazd dla najmłodszych!

Twoje młodsze dziecko zazdrośnie patrzy na hulajnogę starszego brata lub siostry, jest jednak za małe, by jeździć na własnej? A może nie chce siedzieć już w spacerówce i szukasz odpowiedniego jeździka na spacery? Jeśli na choć jedno pytanie Twoja odpowiedź brzmi: tak!, poznaj Mini2Grow Deluxe Magic LED – połączenie jeździka i hulajnogi idealne dla Twojego malucha!

Kickboard Monster. Czym się wyróżnia ta unikalna hulajnoga?
16 maja 2023

Kickboard Monster. Czym się wyróżnia ta unikalna hulajnoga?

Hulajnogi już dawno przestały się kojarzyć z pojazdem przeznaczonym wyłącznie dla dzieci. Widok dorosłej osoby poruszającej się na takim sprzęcie nikogo nie dziwi. Jeśli i Ty rozważasz zakup hulajnogi dla siebie, poznaj model Kickboard Monster – naszą autorską hulajnogę trójkołową przeznaczoną dla dorosłych i nastolatków.

Jaką hulajnogę wybrać dla dziecka 10+?
16 maja 2023

Jaką hulajnogę wybrać dla dziecka 10+?

Kto raz poczuje radość z hulania, niechętnie schodzi z tego pojazdu. Twój 10-latek wciąż chętnie jeździ na hulajnodze? A może szukasz hulajnogi dla nastolatka? Sprawdź, jaka hulajnoga będzie dla najlepsza dla dziesięciolatka i młodszego nastolatka?